Naujienų srautas

Sportas2017.11.06 17:06

„Spiegel“: įtariamasis dėl „Borussia“ autobuso užpuolimo planavo kitas atakas

ELTA 2017.11.06 17:06

Vyras, įtariamas dėl sprogimų prie futbolo klubo „Borussia Dortmund“ autobuso Dortmunde, iš visko sprendžiant, planavo ir kitas atakas. Tai pirmadienį pranešė leidinys „Spiegel“, remdamasis Dortmundo prokuratūros kaltinamąja išvada.

Tyrėjų duomenimis, 28 metų Sergejus W., be autobuso su „Borussia Dortmund“ žaidėjais, galvojo ir apie kitus taikinius, pavyzdžiui, funikulierius. Jis internete ieškojo informacijos apie lyninių keltuvų operatorius, tokius kaip „Bergbahnen Engelberg-Truebsee Tiflis AG“ ir „Karwendelbahn AG“, ir jų vertybinius popierius. Tokie veiksmai leidžia daryti išvadą, kad vyras „rinkosi naują taikinį, kad uždirbtų iš akcijų kainos kritimo“, mano prokurorai. Savo išpuolius Sergejus W. norėjo pateikti kaip teroro aktus, įvykdytus teroristinės „Islamo valstybės“ grupuotės narių.

Balandžio 11 d. trys sprogstamieji įtaisai sprogo prie futbolo klubo „Borussia Dortmund“ autobuso. Per sprogimus buvo sužeistas Dortmundo komandos žaidėjas Marcas Bartra. Incidento vietoje buvo rasti trys laiškai, kuriuos esą parašė radikalūs islamistai, prisiimantys atsakomybę už sprogimus.

Prokuratūros nuomone, Sergejus W. veikė vienas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi