Sportas

2017.11.05 23:21

Lietuvos dviratininkių duetas pasaulio taurėje – vėl tarp geriausiųjų

ELTA 2017.11.05 23:21

Pruškove (Lenkija) surengto 2017-2018 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų pirmojo etapo moterų komandų sprinto lenktynėse sekmadienį Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė ketvirtą vietą. 

Tai – aukščiausias lietuvių pasiekimas pasaulio taurės varžybose šioje rungtyje nuo 2012 metų. Mūsų šalies atstovės (33,145 sek.) kovoje dėl bronzos 0,514 sek. nusileido Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vicečempionėms, dukart pasaulio ir triskart Europos čempionėms Rusijos dviratininkėms Darijai Šmeliovai ir Anastasijai Voinovai. (32,631 sek.).

„Ketvirta vieta mums – geras rezultatas. Pamatėme, kad galime kažką pasiekti, o tai jau yra gerai. Džiaugiuosi, kad pavyko nugalėti prancūzes ir pakovoti dėl bronzos, – sakė S. Krupeckaitė. – Šioje rungtyje su Migle dar tik pradedame siekti aukštumų. Mums dar reikia išmokti važiuoti kartu. Komandinis darbas yra komandinis. Ir Miglė turi dar patobulėti. Matau perspektyvą. Bus matyti, kaip mums seksis toliau. Komandų sprinte viskas labai svarbu: tiek pirmas, tiek antras ratai, tiek išvažiavimas iš staklių, tiek keitimas. Jei kažkur turi minusų, tai ir pralaimi. Norint nugalėti, abi komandos narės turi būti labai stiprios“.

Auksą iškovojo vokietės Pauline Grabosch ir Kristina Vogel (32,668 sek.). Jos kovoje dėl pirmosios vietos įveikė olandes Kyrą Lamberink ir Hetty van de Wouw (33,238 sek.).

2012 metų sausį S. Krupeckaitė su Gintare Gaivenyte pasaulio taurės varžybų etape Pekine (Kinija) iškovojo sidabrą. S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė pernai Europos čempionate pelnė bronzą, o šiemet buvo šeštos.

Moterų keirino rungtyje (25 dalyvės) Europos vicečempionė S. Krupeckaitė užėmė 11-ą vietą. Simona važiavime dėl 7-12 vietų finišavo penkta. Likus iki finišo ratui, ji buvo antra.

Pirmojo etapo ketvirtajame važiavime S. Krupeckaitė, aplenkusi keturias varžoves, finišavo antra ir pateko į antrąjį etapą (geriausiųjų 12-uką). Simona į priekį praleido tik šios rungties triskart pasaulio ir šių metų Europos čempionę vokietę K. Vogel. Iš keturių pirmojo etapo važiavimų į kitą etapą iškopė po dvi dviratininkes.

Antrojo etapo antrajame važiavime S. Krupeckaitė liko paskutinė, šešta ir nepateko į pagrindinį finalą.

„Paskutinę varžybų dieną kojoms teko milžiniškas krūvis. Keirinas ir komandų sprintas per vieną dieną – žiauru. Jau nebeturėjau jėgų kovoti, o dar kai klaidų padarai... Tokia realybė. Negaliu pasakyti, kad esu nusiminusi. Paprasčiausiai dvi rungtys per dieną man per daug“, – pažymėjo S. Krupeckaitė.

Vyrų sprinto lenktynių atrankoje, kurioje dalyvavo 37 dviratininkai, Vasilijus Lendelis užėmė devintą, o Svajūnas Jonauskas – 26-ą vietas. Lietuvos atstovai 200 m iš eigos įveikė atitinkamai per 9,803 sek. ir 10,073 sek.

Deja, Lietuvos dviratininkams varžybos baigėsi jau po pirmojo atkrintamųjų varžybų etapo – šešioliktfinalyje Vasilijus keliais centimetrais nusileido vokiečiui Tobiasui Wachteriui (24-as atrankoje), o Svajūnas taip pat nežymiai pralaimėjo britui Ryanui Owensui (7).

Kaip jau skelbėme, pirmajame pasaulio taurės varžybų etape iš penkių Lietuvos dviratininkų medalį iškovojo Olivija Baleišytė. Ji skrečo rungtyje penktadienį pelnė bronzą.

Antrasis pasaulio taurės varžybų etapas vyks lapkričio 10-12 dienomis Mančesteryje (Didžioji Britanija).