Naujienų srautas

Sportas2017.11.05 15:41

Kas laimės olimpines žaidynes? Sprendimas dėl Rusijos jaukia prognozes

BNS 2017.11.05 15:41

Simonas Gleave`as dėlioja statistikos rodiklius ir pagal juos kuria prognozę, bandydamas atspėti, kurios šalys laimės daugiausiai medalių žiemos olimpinėse žaidynėse Pjongčange 2018 metų vasarį. Bet jam kyla galvosūkis: ar Rusija dalyvaus žaidynėse? Gal jos nebus visiškai? Gal įvyks kažkas per vidurį?

S.Gleave`as yra „Gracenote Sports“ analitikas. Jis yra sukūręs virtualią medalių lentelę, darydamas prielaidą, jog Rusija per žaidynes turės pilną komandą, nes nebus diskvalifikuota dėl nacionalinės dopingo sistemos.

Tarptautinis olimpinis komitetas turėtų apsispręsti dėl Rusijos gruodį, o atidarymo ceremonija Pietų Korėjoje vyks vasario 9 dieną. Tačiau sprendimas gali nusitęsti ir iki pat žaidynių pradžios, kaip buvo pernai prieš Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Šią savaitę Pjongčangas žymėjo likusias šimtą dienų iki žaidynių starto.

Jei Rusijos rinktinė nebus išmesta, S.Gleave`as prognozuoja, jog Vokietija laimės daugiausiai aukso medalių, o taip pat daugiausiai apdovanojimų iš viso. Spėjama, kad vokiečiai iškovos 14 aukso ir 35 medalius bendrai. Norvegijai pranašaujama 12 aukso medalių, viso 32 apdovanojimai.

S.Gleave`as prognozuoja, jog Vokietija laimės daugiausiai aukso medalių, o taip pat daugiausiai apdovanojimų iš viso.

JAV būtų trečia (10 aukso, 29 medaliai iš viso). Kanadai pranašaujamas 31 medalis, bet tarp jų būtų mažiau aukso.

Po Vokietijos, Norvegijos ir JAV, į dešimtuką pagal čempionų kiekį dar patektų: Prancūzija (9), Austrija (7), Pietų Korėja (7), Nyderlandai (6), Rusija (6), Kinija (6) ir Kanada (5).

Jei Rusija iškristų, analitinė kompanija „Gracenote“ 21 medalį paskirstytų 11 skirtingų šalių. Daugiausiai laimėtų Vokietija ir Nyderlandai. Iš šešių Rusijos aukso medalių du laimėtų Nyderlandai, po vieną Kanada, Vokietija, Japonija ir Norvegija.

Spėliojant rezultatus yra dar viena tamsi dėmė.

Ledo ritulio varžybų prizininkus sunkiau nuspėti, nes šįkart olimpiniame turnyre nerungtyniaus NHL žaidėjai. Todėl S.Gleave`as rėmėsi pastarojo pasaulio čempionato rezultatais.

„Stiprios ledo ritulio šalys yra stiprios ledo ritulio šalys, – ar žaistų pirma, ar antra jų sudėtis“, – sakė jis.

Spėdamas visų rungčių prizininkus S.Gleave`as rėmėsi pastarųjų pasaulio pirmenybių bei kitų pasaulinio lygio varžybų rezultatais. Šis žiemos sporto sezonas tik prasidėjo, tad S.Gleave`as sausį dar viską perskaičiuos. Spėjimai šiek tiek keisis, bet nežymiai.

Bent jau Rio olimpinėse žaidynėse, sporto eksperto teigimu, 80 proc. medalių laimėjo rungčių stipriausiųjų aštuonetų atletai. Taip pat turėtų būti ir Pjongčange, – mano S.Gleave`as.

Tai jau ketvirtoji jo olimpinė prognozė, prasidėjusi prieš 2012 metų Londono olimpines žaidynes britų „The Times“ laikraštyje.

Dabar jis dirba „Gracenote“ kompanijoje, kuri atlieka statistinę sporto ir pramogų analizę įvairioms lygoms pasaulyje. „Mes tobuliname sistemą, – sakė jis. – Tačiau tie pakeitimai yra smulkūs. Labai sunku nuspėti tai, kas yra nenuspėjama, o tai savaime padaro sportą įdomiu.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi