Sportas

2017.11.04 20:50

Intriga iš A lygos nesitraukia: „Sūduva“ patyrė nesėkmę prieš „Trakus“

eurofootball.lt 2017.11.04 20:50

Vilniaus „Žalgiris“ gali lengviau atsikvėpti. Po pralaimėjimo „Jonavai“ galėjusiam atsidurti nepavydėtinoje padėtyje čempionui į pagalbą atėjo „Trakai“, savo aikštėje minimaliu rezultatu 1:0 (1:0), įveikusiam A lygos lyderę Marijampolės „Sūduvą“.

Šia pergale riteriai ne tik nutraukė varžovo 11 iš eilės laimėtų rungtynių seriją, tačiau ir išsaugojo viltis likti kovoje dėl titulo. Nuo pirmoje vietoje esančio Suvalkijos klubo trakiškiai atsilieka 5, nuo žalgiriečių – 4 taškais, likus žaisti dvejas rungtynes. Tuo pačiu tapo aišku, kad aukso likimas spręsis paskutiniame pirmenybių ture

Pirmąjį kėlinį šiek tiek aštriau pradėjo šeimininkai, kurie netrukus pagrasino sūduviškių vartams tolimu Dinijaro Biljaletdinovo smūgiu. Vėliau po aukšto perdavimo į baudos aikštelę kamuolys nukrito Modestui Vorobjovui, kuris vienu lietimu stipriai mušė šalia vartų.

Abi komandos pirmiausia rūpinosi savo vartų saugumu, todėl daug momentų iki pertraukos sukurta nebuvo. „Sūduva“ pabandė laimę keliais tolimais smūgiais, bet į vartų stačiakampį pataikė tik sužaidus kone pusvalandį, kai Timofejus Šeremeta sugavo Ernesto Veliulio šūvį.

Netrukus riteriai išsiveržė į priekį. Aleksandras Byčenokas perpjovė varžovų gynybą, surasdamas į baudos aikštelę įkirtusi Oscarą. Liberiečio aštrus perdavimas link vartų atiteko Michailui Šyškai. Jo smūgį I. Kardumas atrėmė, tačiau kamuolys atsimušęs nuo Andro Švrljugos atsidūrė vartuose 29-ą minutę.

Po kelių minučių „Trakai“ sukūrė dar vieną pavojų prie svečių vartų. Po į baudos aikštelę įsiveržusio Vaidoto Šilėno labai stipraus smūgio suvalkiečių vartininkas kamuolį sugriebė tik iš antrojo karto.

Prieš pertrauką „Sūduva“ surengė porą pavojingų išpuolių. Sykį E. Veliulis krisdamas nepasiekė gero Vaido Slavicko perdavimo, po to Povilas Leimonas perdavimu iš gilumos išvedė tą patį E.Veliulį, kuriam pavyko prasimesti kamuolį pro T. Šeremetą, bet saugas tai padarė per stipriai ir jo nebepavijo.

Po pertraukos Suvalkijos komanda atakavo didesnėmis pajėgomis. Prieš vartus iššokęs K. Laukžemis rodė arbitrui, kad buvo stumiamas jį pasivijusio gynėjo baudos aikštelėje, bet švilpukas tylėjo. T.Šeremetai teko demonstruoti savo reakciją, kai A. Švrljugos link vartų perduotas kamuolys po rikošeto vos neįskriejo į vartus.

Sužaidus 10 minučių, svečių treneriai į ataką nuo atsarginių suolo metė Josipą Tadičių, vėliau ir Jeremy Manzorro, tačiau pralaužti riterių gynybos nesisekė.

Progą įmušti „Sūduva“ turėjo po pačių trakiškių dovanos. Suklydus Alonui Netzeriui, T. Šeremetai teko padirbėti ir sugauti K. Laukžemio tolimą smūgį. Netrukus riterių vartininkas laiku paliko savo poziciją, ir neleido įmušti prieš vartus atsidūrusiam A. Švrljugai.

Pavojingiausią momentą sūduviškiai sukūrė 79-ą minutę. Kai K.Laukžemis atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur kamuolį vienu lietimu visai šalia virpsto pasiuntė J. Tadičius.

Per likusį laiką „Trakų“ gynėjai ir vartininkas neklydo, nepaisant visų suvalkiečių bandymų išlyginti rezultatą standartinių padėčių metu, nutraukdami įspūdingą „Sūduvos“ seriją ir palikdami degančią intrigą kovoje dėl titulo.