Sportas

2017.11.03 13:24

IAAF planuoja skelbti sportininkų reitingus

ELTA 2017.11.03 13:24

Tarptautinė lengvosios atletikos federacijų asociacija (IAAF) ketina skelbti pirmuosius oficialius sportininkų pasaulio reitingus, kurie taptų vienu iš kriterijų atrenkant atletus į svarbiausias varžybas, tarp kurių – 2019 pasaulio lengvosios atletikos čempionatas ir 2020 metų olimpinės žaidynės.

IAAF penktadienį paskelbė, kad reitingai bus sudarinėjami bendradarbiaujant su „Elite Ltd All Athletics“ duomenų baze. Visos detalės turėtų būti baigtos derinti pirmajame 2018 metų ketvirtyje.

IAAF pranešime teigiama, kad lengvaatlečių pozicijas reitinge lems pelnyti taškai. Jie bus skiriami už pasirodymą varžybose ir užimtas vietas, atsižvelgiant ir į varžybų rangą.

„IAAF pasaulio reitingai, kurie bus pradėti skelbti 2018 metais, valdys ir formuos pasaulinę varžybų sistemą bei turės įtakos patekimui į pasaulio čempionatus ir olimpines žaidynes, – teigė IAAF prezidentas Sebastianas Coe. – Pirmą kartą sporto istorijoje atletai, žiniasklaidos atstovai ir aistruoliai galės aiškiai suprasti varžybų hierarchiją ir sekti logišką visą sezoną truksiantį kelią iki dvejų aukščiausio rango lengvosios atletikos varžybų“.

Reitingų sudarymas yra viena iš IAAF reformos, vykdomos 2015 metais organizacijos prezidentu tapusio S. Kou, dalių. Ji pavadinta „pirmuoju žingsniu į esminius pasikeitimus lengvojoje atletikoje“. Taip pat ketinama daryti pakeitimus varžybų kalendoriuje bei formate, kad lengvoji atletika taptų dar patrauklesnė sportininkams ir sirgaliams.