Sportas

2017.11.03 12:58

D. Kutkaitė apie gimnasčių „aukso amžių“: joms tada – 15–20 metų

Vilniuje sekmadienį vyks trečiasis buvusios gimnastės, trenerės Dalios Kutkaitės vardo tarptautinis meninės gimnastikos turnyras „Dalia Kutkaitė Cup“. Buvusi gimnastė D. Kutkaitė džiaugiasi, kad Vilniuje pasirodys stipriausių gimnastikoje šalių atstovės, tačiau akcentuoja, jog įvertinimo gimnastai sulaukia po maždaug dešimtmečio sunkaus darbo.

„Tai yra stipriausios pasaulyje [gimnastikos srityje – LRT.lt] šalys: Rusija, Bulgarija, Baltarusija, Ukraina. Tradicijos nesikeičia, šios šalys yra lyderiaujančios ir jų atstoves pamatysime sekmadienį „Siemens Arenoje“, – sako D. Kutkaitė.

Gimnastikos trenerės manymu, panašūs turnyrai yra didelė motyvacija vaikams.

„Visų pirmą, tai yra susipažinimas su sporto šaka. Mergaičių po praeitų metų turnyro labai padaugėjo ir mano vardo akademijoje, tas stipriai jaučiasi“, – sako D. Kutkaitė.

Buvusi gimnastė prisipažįsta, kad metams bėgant keitėsi jos supratimas apie šios šakos sportininkėms reikalingus duomenis.

„Prieš daugelį metų būčiau pasakiusi, kad svarbiausia buvo išvaizda, fiziniai duomenys. Dabar aš galiu drąsiai pasakyti, kad svarbiausia – didžiulis vaiko noras, noras ne tik užsiimti šia veikla, bet ir sunkiai dirbti. Tada fiziniai duomenys ir išvaizda“, – vardija D. Kutkaitė.

Trenerė pasakoja, kad gimnastės vadinamąjį „aukso amžių“ pasiekia 15–20 metų, tad, norėdamos šiuo laikotarpiu džiaugtis veiklos rezultatais, jos sportuoti pradeda penkerių metų.

Visas pokalbis – įraše.

Kitas pokalbis su D. Kutkaite – LRT RADIJO laidos „Ryto garsai“ įraše: