Sportas

2017.11.02 13:44

Detektyvas Klaipėdoje – žaidėjus apskundęs „Atlantas“ pats skęsta mele?

Kęstas Rimkus, 15min.lt2017.11.02 13:44

Lietuvos lošimų tarnybos (LPT) vadovas Virginijus Daukšys nustebo, išvydęs Klaipėdos „Atlanto“ klubo interneto puslapyje paskelbtą žinutę.

Naujienoje, kuri buvo patalpinta ir klubo „Facebook“ paskyroje, rašoma: „Klaipėdos „Atlanto“ futbolo klubas sulaukė informacijos iš Lošimų priežiūros tarnybos, kad kai kurie „Atlanto“ futbolo klubo futbolininkai galimai dėl atliktų statymų lažybų kontorose nusižengė sportiniams principams – nebuvo sąžiningi 2017 m. spalio 26 d. rungtynėse su Vilniaus „Žalgiriu“.

Dėl šio fakto klubo viduje yra atliekamas tyrimas. Apie gautą informaciją iš Lošimų priežiūros tarnybos ir apie atliekamą tyrimą klubo susirinkime buvo informuoti „Atlanto“ žaidėjai ir treneriai.

Jei informacija pasitvirtins, „Atlanto“ futbolo klubas kreipsis į kompetentingas institucijas – Lietuvos futbolo federaciją, ikiteisminio tyrimo institucijas. Klubas paneigia sklindančią informaciją, jog jau kreipėsi į prokuratūrą.

„Atlanto“ futbolo klubas buvo, yra ir bus už sąžiningą futbolą, netoleruos klubo žaidėjų dalyvavimų totalizatoriuose arba lažybose."

Tačiau, tai, kas žinutėje įvardinamas kaip faktas, nėra faktu pačiai LPT.

V. Daukšys garantavo, kad jo vadovaujama tarnyba jokios informacijos „Atlanto“ klubui nesiuntė.

„Labai nesinorėtų, jei tokiais įrankiais klubai imtų spręsti savo vidines problemas“, – sakė V. Daukšys.

Jis teigė, kad jo vadovaujama tarnyba nėra gavusi signalų apie neįprastus statymus lažybų rinkoje, nors ir išsiuntė papildomą užklausimą užsienio partneriams – įprastai atsakymai ateina per kelias dienas.

Lietuvos futbolo federacija taip pat neturi informacijos apie galimai sutartas rungtynes Klaipėdoje.

Ten spalio 26 dieną „Atlantas“ nusileido Vilniaus „Žalgiriui“ 0:3.

Tai nebuvo keistas rezultatas, nes penktoje vietoje su 33 taškais žengiantis Klaipėdos klubas ir nebuvo laikomas favoritu dvikovoje su „Žalgiriu“, kuris yra surinkęs 64 taškus ir vejasi pirmenybių lyderę Marijampolės „Sūduvą“.

„Tikrai negali būti tokių dalykų. Jau po mačo iš karto pasakiau, kad žalgiriečiams nusileidome pagal visus parametrus. Tas mačas mums tiesiog visiškai nesusiklostė“, – 15min sakė „Atlanto“ treneris Igoris Pankratjevas.

Jis tvirtino, jog per pastarąsias dienas nebuvo susitikęs su „Atlanto“ vadovais ir neturi atsakymų į žaidėjams mestus įtarimus.

„Aš nesu tyrėjas. Man labiausiai rūpi pasirengti artimiausioms rungtynėms, kad būtų pasirengę žaidėjai ir paruošta aikštė – štai dėl šių dalykų aš nemiegu naktimis. Juo labiau, kad žaisime su turnyro lentelės kaimynais“, – ketvirtadienį kalbėjo I. Pankratjevas.

Šeštadienį „Atlantas“ žais namie su šeštąją poziciją užimančiu Utenos „Uteniu“.

Ketvirtadienį per pietus treniruotę vedęs I. Pankratjevas planavo šioms rungtynėms turėti pilnas pajėgas – nė vienas žaidėjas nėra suspenduotas klubo, nepaisant viešai pareikštų įtarimų.

I. Pankratjevas, BNS nuotr.

Ši istorija nėra aiški ir klubo prezidentui Romualdui Jonaičiui.

„Buvau išvykęs į komandiruotę, nieko tiksliai nežinau, todėl man sunku komentuoti, – ketvirtadienį sakė R. Jonaitis. – Reikės aiškintis.“

Jo teigimu, klube atlyginimai mokami laiku.

Klubo direktorius Vacys Lekevičius į skambučius neatsiliepė, nors būtent jo rankose yra komandos valdymas nuo tada, kai gegužę komandą paliko treneris iš Rusijos Konstantinas Sarsanija, netikėtai miręs praėjusį mėnesį.

Portalo futbolas.lt žiniomis, po rungtynių su „Žalgiriu“ žaidėjus išdavyste apkaltinęs V. Lekevičius pagrasino sumažinti žaidėjams atlygius. Portalas kelia versiją, jog tik dalis pinigų futbolininkams mokama oficialiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.