Sportas

2017.11.02 07:12

J. Valančiūnas sugrįžo: idealus pataikymas ir pralaimėjimas „lietuviškiausiam“ klubui

15min.lt 2017.11.02 07:12

Jonas Valančiūnas vėl drebina NBA krepšius savo dėjimais, tačiau lietuvio sugrįžimas „Toronto Raptors“ ekipai pergalės neatnešė. Toronto klubas pritrūko kvapo „lietuviškiausios“ NBA ekipos teritorijoje – nusilenkė „Denver Nuggets“ 111:129.

„Jaučiuosi gerai, jaučiuosi pasiruošęs. Čiurna nėra sveika šimtu procentų, bet nebegaliu laukti. Reikia grįžti“, – ryžtingai prieš dvikovą Denveryje sakė J. Valančiūnas.

Jis žadėjo įnešti į žaidimą agresijos ir detalių išpildymo – to, kuo pastaruoju metu galėjo pasigirti „Raptors“ komanda, šventusi dvi pergales iš eilės.

Jonas pateisino savo žodžius. Per 14 minučių jis spėjo surinkti 8 taškus, pataikė visus 4 dvitaškius, atkovojo 5 kamuolius ir prasižengė 3 kartus.

Jam būnant aikštėje, „Nuggets“ pelnė 7 taškais daugiau nei „Raptors“. Tai geriausias rezultatas Toronto ekipos starto penkete.

Pirmoje trečiojo kėlinio pusėje palikęs aikštę, daugiau ant parketo J. Valančiūnas nebesugrįžo.

Tas ketvirtis buvo kertinis Toronto komandai.

25-ąją minutę „Nuggets“ pranašumas siekė 9 taškus – 60:51, bet per kelių minučių atkarpą Denverio komanda atitrūko net 36 taškais.

Trečiąjį kėlinį „Nuggets“ surinko daugiausiai šį sezoną – 43 taškus, kai „Raptors“ leido įmesti tik 26.

Dwyane'as Casey bandė gelbėtis nuo lavinos pasodindamas J. Valančiūną ant suolo, bet nutiko dar blogiau. Prie lietuvio komandas skyrė 18 taškų,  o jį pakeitusio Lucaso Nogueiros – 36 (62:98).

Šiame kėlinyje 16 iš 24 savo taškų pelnė gynėjas Jamalas Murray, kuris pirmajame kėlinyje gaudydamas kamuolį nulėkė į trečiąją žiūrovų eilę, užgriūdamas ant žmonių ir išpildamas gėrimus.

Dėl skausmingo nusileido ir ištemptų marškinėlių, J. Murray teko eiti į rūbinę ir pasikeisti aprangą.

Su 16 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų serbas Nikola Jokičius buvo per žingsnelį nuo trigubo dublio, tačiau tepelnė 8 taškus.

Rezultatyviausią mačą šį sezoną Denveryje sužaidė už 99 milijonus įsigytas puolėjas Paulas Millsapas, surinkęs 20 taškų.

„Raptors“ aikštėje pritrūko lyderio. Rezultatyviausiai rungtyniavo 14 taškų įmetęs Normanas Powellas, o pagrindiniai vėliavnešiai Kyle'as Lowry ir DeMaras DeRozanas tesurinko atitinkamai 9 ir 10 taškų.

Su 4 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais „Raptors“ Rytų konferencijoje žygiuoja šešti, kai „Nuggets“ su 4 pergalėmis ir 4 nesėkmėmis – dešimti Vakaruose.

Denveryje darbuojasi trys lietuviai – Artūras Karnišovas, Martynas Pocius ir Tomas Balčėtis.

„Raptors“: N. Powellas 14, D. Wrightas 12, S. Ibaka 11, D. DeRozanas ir P. Siakamas po 10.

„Nuggets“: J. Murray 24, P. Millsapas 20, E. Mudiay 16, G. Harrisas 15, W. Bartonas 13.