2017.11.01 13:46

A. Daniūnas pasiekė istorinę aukštumą Lietuvos boulingo istorijoje

LRT.lt2017.11.01 13:46

Boulingo žaidėjas Aidas Daniūnas pasiekė dar neregėtą rezultatą Lietuvos boulingo istorijoje. Kauno boulingo klubo „Straikas plius“ atstovas Austrijos sostinėje Vienoje vykusiame 2017 metų Europos čempionų taurės turnyre užėmė itin aukštą 7-ąją vietą, rašoma pranešime spaudai.

Varžybų, kuriose dalyvavo 43 šalių sportininkai, pirmajame etape A. Daniūnas per 16 partijų surinko 3331 tašką ir užėmė 14-ąją vietą, leidusią patekti į kovą dėl apdovanojimų tęsusį geriausiųjų 16-tuką.

Antrajame etape kaunietis per 8 partijas surinko 1794 taškus ir tai buvo 4-as rezultatas tarp 16-os sportininkų. Bendrojoje įskaitoje toks pasirodymas kilstelėjo A. Daniūno surinktų taškų skaičių iki 5125 ir užtikrino 7-ąją vietą bei kelialapį į geriausiųjų aštuonetą.

Trečiajame etape lietuvis per 4 partijas pelnė 864 taškus (4-as rezultatas), tačiau bendroje įskaitoje išliko 7-as ir į pusfinalį nepateko. Iki 4-ąją vietą užėmusio olando Xanderio van Mazijko mūsų žaidėjui pritrūko 133 taškų.

Vėliau vykusiose lemiamose kovose Europos čempionų taurės laimėtoju tapo švedas Mattiasas Wetterbergas, finale 2:1 (214:199, 225:268, 246:196) įveikęs italą Antonino Fiorentino.

A. Daniūnas po varžybų džiaugėsi pasiektu rezultatu, nes pats sau kėlė tikslą patekti tik į geriausiųjų 16-tuką.

„Esu dalyvavęs šiame turnyre prieš 3 metus Islandijoje, tada buvau 21-as. Jaučiuosi patobulėjęs, todėl tikslas buvo patekti į antrąjį etapą, – sakė kaunietis. – Šio turnyro formatas yra sunkus, nes rezultatai ilgą laiką sumuojasi, kol lieka 4 žaidėjai. Sužaista labai gerai, buvo įmanoma dar geriau, bet tam jau reikėjo sužaisti geriausią gyvenimo turnyrą.“

Ilgiau pasidžiaugti puikiu rezultatu „Straikas plius“ atstovas progos neturėjo, nes jau lapkričio 4 dieną Meksikoje kartu su Daiva Perminiene dalyvaus Pasaulio taurės turnyre.

„Tikslas – pasirodyti kuo geriau, bet minimalus – patekti tarp II etape dalyvausiančių 24 geriausių žaidėjų“, – teigė A. Daniūnas.

Vienoje vykusių varžybų moterų turnyre dalyvavo Lietuvos čempionė Daiva Selenienė. Klaipėdos boulingo klubo atstovė pirmajame etape surinko 2555, užėmė 38-ąją vietą ir į antrąjį etapą nepateko.