Sportas

2015.09.08 13:45

R. Meilutytė CNN: „Kovoju dėl Lietuvos ir noriu, kad pasaulis apie tai žinotų“

15min.lt 2015.09.08 13:45

Kai būdama septynerių Rūta Meilutytė pirmą kartą įšoko į baseiną ir ėmė skęsti, ji nei už ką nebūtų patikėjusi, kad jos laukia tokia sėkminga plaukikės karjera. „Treneris mane išgelbėjo“, – duodama išskirtinį interviu CNN laidai „Human to Hero series“ prisiminė olimpinė čempionė.

Kai būdama septynerių Rūta Meilutytė pirmą kartą įšoko į baseiną ir ėmė skęsti, ji nei už ką nebūtų patikėjusi, kad jos laukia tokia sėkminga plaukikės karjera. „Treneris mane išgelbėjo“, – duodama išskirtinį interviu CNN laidai „Human to Hero series“ prisiminė olimpinė čempionė.

16-metė R. Meilutytė nuo triumfo Londono olimpinėse žaidynėse jau spėjo išdalinti begalę interviu, ja iki šiol domisi žiniasklaidos atstovai ne tik Lietuvoje ar Didžiojoje Britanijoje. Ja domisi didžiausios pasaulio televizijos.

Antradienį CNN eteryje pasirodė reportažas, kuriame savo karjeros sėkmės istorija dalijosi talentingiausia ir geriausia Lietuvos plaukikė.

Prabėgus aštuoneriems metams po šiurpios pirmosios plaukimo pamokos, Rūta nustebino visą pasaulį ir pasiekė sensacingą pergalę – netikėtai netgi sau pačiai tapo olimpine čempione.

CNN pasakoja apie lietuvės kelią į aukštumas, jos vaikystę, mamos mirtį, sunkias treniruočių sąlygas Kaune.

„Neturime gerų baseinų Lietuvoje. Neturime apskritai gerų sąlygų siekti pergalių. Nėra sporto mokyklų, kuriose galėtum ir plaukti, ir mokytis. Turi rinktis arba vieną, arba kitą“, – teigė R. Meilutytė.

„Nusprendėme išvykti į Angliją, į Plimutą. Lietuva ir Anglija labai skirtingos šalys, žmonės skirtingi, bet aš labai greitai pripratau prie naujos aplinkos“, – prisiminė lietuvė.

Rūta pasakojo, kad iš pradžių ji specializavosi į laisvąjį stilių ir kartą juokais pabandė paplaukti krūtine. Juokai juokais, bet ji tapo čempione būtent plaukimo krūtine rungtyje.  

„Man sekėsi plaukti laisvuoju stiliumi, bet plaukimas krūtine tapo didžiausiu iššūkiu. Treniravausi ir kasdien sekėsi vis geriau ir geriau“, – sakė R. Meilutytė.

„Plaukimas krūtine – sunki rungtis. Pavadinčiau ją varlės rungtimi“, – šypsojosi mergina.

R. Meilutytė apie plaukikės karjerą rimtai susimąstė tada, kai pirmą kartą pagerino Lietuvos rekordą savo amžiaus grupėje. Nuo to laiko ji nė sykio nesvarstė, ar pasirinkti kitą gyvenimo kelią.

„Man patinka varžytis. Ne tik plaukime. Esu azartiška. Dievinu pergales ir nekenčiu pralaimėjimų. Turiu tikslų ir atiduodu visas jėgas, kad juos pasiekčiau“, – tikino auksine žuvele vadinama lietuvė.

„Nėra svarbu, kur tu treniruojiesi – Lietuvoje ar užsienyje. Aš atstovauju savo šaliai nuo tos akimirkos, kai užsivelku marškinėlius ir įžengiu į varžybų areną.

 Kovoju dėl Lietuvos ir noriu, kad visas pasaulis apie tai žinotų“, – pasididžiavimo savo šalimi neslėpė R. Meilutytė.  

Svarbiausias šių metų startas lietuvės laukia jau labai greitai. Kitą mėnesį R. Meilutytė dalyvaus pasaulio čempionate Barselonoje. Olimpinė čempionė varžytis net 4 rungtyse: 50 ir 100 metrų plaukimo krūtine bei 50 ir 100 metrų laisvuoju stiliumi.