Sportas

2017.10.31 13:30

R. Kurtinaitis: M. Grigonį norėjome matyti „Lietuvos ryto“ komandoje

ELTA2017.10.31 13:30

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio komandos vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis prieš trečiadienį vyksiančias Europos taurės (EuroCup) turnyro rungtynes Berlyne (Vokietija) su vietos „Alba“ ekipa apgailestavo, kad Vilniaus klubui nepavyksta apsiginti nuo traumų viruso ir tikisi, kad komandos nepaveiks netikėtas pralaimėjimas Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) Kėdainių „Nevėžiui“.

R. Kurtinaitis antradienį oro uoste pasakojo, kad „Alba“ trenerį ispaną Aito Garcia Renesesą žino dar nuo krepšininko karjeros laikų.

„Alba“ yra gerai sukomplektuota ekipa, o jų trenerį žinau dar nuo to laiko, kai pats rungtyniavau Madrido „Real“ (Ispanija) komandoje, o jis vadovavo Barselonos ekipai. Treneris turi savo koncepciją. Bus sudėtinga ne dėlto, kad nusileidžiame žaidėjų meistriškumu, bet todėl, kad šiuo metu esame nesėkmingame ruože. Eilė traumų ir ligų išretino gretas. Pirmadienį dėl pakilusios temperatūros negalėjo sportuoti Chrisas Krameris. Turime problemų dėl Traviso Petersono ir Martyno Echodo. Žinoma, nėra ko dairytis, padėti galime tik patys sau. Pergalė mums būtų labai reikalinga ir stengsimės ją iškovoti“, – kalbėjo R. Kurtinaitis.

Savaitgalį vilniečiai išvykoje pralaimėjo „Nevėžiui“ ir LKL čempionate patyrė jau trečiąją nesėkmę.

„Tokie pralaimėjimai kaip „Nevėžiui“ neprideda sveikatos nei žaidėjams, nei treneriams. Pralaimėjimas visiškai neįsipaišo į mūsų klubo koncepciją, bet taip jau kartais nutinka. Reikia atsikelti ir taisyti šiuos reikalus. Peržiūrėjus rungtynės, matėme, kad mums pritrūko ir sėkmės. Paprasčiausiai neįmetėme iš gerų padėčių. Tai pasitikėjimo stokos arba nuovargio požymiai. Tikiuosi, kad Berlyne susitvarkysime su savo pataikymu“, – pridūrė Vilniaus ekipos strategas.

„Alba“ ekipai atstovauja lietuvis Marius Grigonis. Jis pagal rezultatyvumą komandoje yra šeštas, o pagal rezultatyvumą – trečias.

„M. Grigonis atitinka šiuolaikinį įžaidėją, kadangi yra aukštas, gerai vadovauja komanda, nėra nereikalingų emocijų, sprendimai yra logiški. Jis gali įmesti tritaškių, bet gali jų iš viso nemesti, jei nereikia. Tai morališkai tvirtas žaidėjas, kurį prieš sezoną svarstėme pasikviesti į Vilnių, bet mums nepavyko“, – prisipažino R. Kurtinaitis.

Treneris pažymėjo, kad „Alba“ ekipos stiprybė yra ta, kad komandoje nėra išskirtinių žvaigždžių ir yra eilė krepšininkų, kurie pelno po 9-12 taškų.

„Tai yra baisiausia, nes nėra vieno aiškaus lyderio ir kiekvienas žaidėjas gali gerai sužaisti tam tikrą dieną. Varžovai žaidžia kaip komanda, todėl turėsime kaip komanda juos ir stabdyti“, – sakė R. Kurtinaitis.

Po trejų rungtynių Europos taurės C grupėje „Alba“ turi dvi pergales, o „Lietuvos rytas“ – vieną.

Oro uoste taip pat buvo oficialiai pristatytas naujas „Lietuvos ryto“ rėmėjas. Bilietų platinimo bendrovė 24fly.com sostinės ekipai skirs 250 tūkst. eurų, o įmonės logotipas puikuosis ant Vilniaus klubo marškinėlių.

„Jaunai ir sparčiai augančiai bendrovei kaip mūsų, patyrę partneriai ir mokytojai yra aukso vertės. Mūsų tikslas – „Lietuvos ryto“ krepšinio komandą nuskraidinti iki aukso. Norime abipusiai dalintis savo žiniomis, patirtimi ir siekti užsibrėžtų tikslų. Tikime, kad drauge mums pavyks tai padaryti“, – kalbėjo 24fly.com vadovė Eglė Lenkovičienė. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.