Sportas

2012.07.04 15:31

Olimpiada: Britanija nusitaikė į ketvirtąją medalių lentelės vietą

LRT.lt2012.07.04 15:31

Britanijos sportininkams Londono olimpinėse žaidynėse nurodyta medalių lentelėje siekti ketvirtosios vietos.

Britanijos sportininkams Londono olimpinėse žaidynėse nurodyta medalių lentelėje siekti ketvirtosios vietos.

„UK Sport“, organizacija, kuri skirsto finansavimą olimpinėms sporto šakoms, paragino britų sportininkus 12 šakų iškovoti mažiausiai 48 medalius ir pakartoti arba pagerinti prieš ketverius metus Pekine pasiektus rezultatus.

2008 metais medalių lentelėje Britanija buvo ketvirta. Britai 11 sporto šakų iškovojo 47 medalius, iš kurių 19 – aukso, praneša naujienų agentūra AFP.

„UK Sport“ vadovė Sue Campbell teigė, kad britų atletams skirtos investicijos reiškia, kad „tikslas namuose vyksiančiose žaidynėse medalių lentelėje užimti ketvirtą vietą ir toliau galioja“.

Tuo metu Olimpiados ministras Hugh Robertsonas Britanijos komandą apibūdino kaip „geriausiai pasiruošusią komandą šalies istorijoje“.

„Lūkesčiai dėl medalių yra dideli, tačiau esu įsitikinęs, kad mūsų sportininkai juos pateisins. Ši olimpiada yra daugybės metų treniruočių ir sunkaus darbo kulminacija, o visiems mūsų atletams linkiu geriausios sėkmės“, – kalbėjo jis.

„UK Sport“ generalinė direktorė Liz Nicholl pripažino, kad pagerinti Penkine pasiektus rezultatus bus sudėtinga.

„Pekino Olimpiada britų sportininkams buvo išskirtinės žaidynės. Jau tuomet žinojome, kad pagerinti ar net pakartoti tokius pasiekimus nebus lengva, taigi galimybių nereikėtų pervertinti“, – kalbėjo ji.

Anot jos, Britanija iš viso gali tikėtis iškovoti nuo 40 iki 70 medalių.

„Viršutinė riba yra tai, kas įmanoma, bet mažai tikėtina, o tą patį galima pasakyti ir apie žemutinę ribą. Mažiausiai 48 medaliai labai puikiai į šias ribas patenka“, – pridūrė L. Nicholl.