Sportas

2017.10.30 11:09

Paaiškėjo Lietuvos moterų krepšinio rinktinės žaidėjų sąrašas rungtynėms su Vengrija ir Rusija

ELTA 2017.10.30 11:09

Likus mažiau nei dviem savaitėms iki Europos čempionato atrankos rungtynių su Vengrijos ir Rusijos rinktinėmis, Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris Mantas Šernius paskelbė 14-ikos kandidačių sąrašą, kurios bus kviečiamos į šį atrankos ciklą. 

„Į sąrašą įtraukiau keturiolika krepšininkių, nes dar iki paskutinio savaitgalio vyks čempionatų turai ir labai tikiuosi, kad visos krepšininkės atvyks sveikos, bet turime apsidrausti nuo nenumatytų atvejų, todėl sąraše žaidėjų yra daugiau. Iki pirmų rungtynių turėsime tik penkias treniruotes kartu, todėl labai džiaugiuosi, kad vasarą turėjome stovyklą ir jau spėjome susipažinti su žaidimo stiliumi. Jis aišku priklausys nuo varžovių silpnų vietų, bet stengsimės išnaudoti savo aukštaūges, nes tai yra mūsų rinktinės stiprybė“, – sakė M. Šernius. 

Lietuvos krepšininkės į treniruočių stovyklą susirinks lapkričio 6 dieną, o atrankos turnyrą pradės lapkričio 11 dieną, 19 valandą, kai Kėdainiuose susikaus su Vengrijos rinktine, o lapkričio 15 išvykoje išmėgins jėgas su Rusijos ekipa. C grupėje taip pat rungtyniauja Albanijos rinktinė, su kuria lietuvės susikaus kitų metų vasario mėnesį išvykoje. Į Europos čempionatą pateks visų grupių nugalėtojos (8) ir šešios geriausios antrąsias vietas užėmusios rinktinės. Į čempionatą be atrankos jau pateko Serbijos ir Latvijos rinktinės. 

Įėjimas į rungtynes su Vengrijos rinktine – nemokamas, o žiūrovams Lietuvos moterų krepšinio rinktinė padovanos net 400 krepšinio kamuolių. 

Lietuvos moterų krepšinio rinktinės kandidačių sąrašas. 

Gintarė Petronytė (Stambulo „Galatasaray“, Turkija), Giedrė Labuckienė (Krokuvos „Wisla Can-Pack“, Lenkija), Eglė Šikšniūtė (Sosnoveco KS JAS-FBG, Lenkija), Monika Grigalauskytė (Torunės „Energa“, Lenkija), Eglė Šulčiūtė („Hainaut Basket“, Prancūzija), Laura Svarytė (Krasnojarsko „Jenisai“, Rusija), Marina Solopova („Konak Belediyespor“, Turkija), Mantė Kvederavičiūtė (Umeo „Udominate Basket“, Švedija), Kristė Druskytė (Kauno raj. „Hoptrans-Sirenos“), Kamilė Nacickaitė (Adanos „Aski“, Turkija), Andra Gabalytė (Klaipėdos „Fortūna“), Santa Okockytė (Vaserburgo TSV 1880, Vokietija), Dovilė Saurazaitė („Hoptrans-Sirenos“), Laura Juškaitė (Vilniaus „Kibirkštis“).