Naujienų srautas

Sportas2017.10.27 11:32

Lietuva kviečia visus geriausius Eurolygoje, nepaisant „Žalgirio“ nuomonės

Ore tvyrant tirštiems FIBA ir Eurolygos karo dūmams, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, taip pat Eurolygos klubams atstovaujantys Mantas Kalnietis, Artūras Gudaitis, Jonas Mačiulis ir Lukas Lekavičius pakviesti į Lietuvos rinktinę pasaulio čempionato atrankos kovoms.

Nepaisant to, kad Eurolygos rungtynės lipa ant FIBA rengiamų pasaulio čempionato atrankos datų, dauguma krepšinio šalių federacijų į savo rinktinių kandidatų sąrašus įtraukė ir Eurolygoje žaidžiančius krepšininkus.

Taip padarė ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF).

15min žiniomis, federacija išsiuntė oficialius laiškus į visus keturis Eurolygos klubus, kuriuose rungtyniauja Lietuvos krepšininkai. LKF prašo išleisti juos į rungtynes lapkričio 24 dieną išvykoje su Kosovu ir lapkričio 26 d. mačą Klaipėdoje su Lenkija.

Į išplėstinį kandidatų sąrašą Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis atsargiai įtraukė daugiau nei tris dešimtis krepšininkų. Iš jų aštuoni itin svarbūs žaidžia su FIBA kariaujančioje Eurolygoje: Mantas Kalnietis ir Artūras Gudaitis – Milano „Olimpia“, Jonas Mačiulis – Madrido „Real“, Lukas Lekavičius – Atėnų „Panathinaikos“, o Kauno „Žalgiryje“ rungtyniauja Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas, Antanas Kavaliauskas, Artūras Milaknis.

Tačiau gali būti ir taip, kad nė vienas jų neatvyks į rinktinę lapkričio 24 dieną, o galbūt ir lapkričio 26 dieną.

Bėda ta, kad lapkričio 23 dieną numatyti Eurolygos mačai: pavyzdžiui, „Žalgiris“ žais su Stambulo „Anadolu Efes“.

Kauno klubo prezidentas Paulius Motiejūnas jau anksčiau 24sek teigė, jog „Žalgiris“ neketina leisti savo žaidėjų į FIBA rengiamas varžybas. P. Motiejūno teigimu, FIBA langų sistema nebuvo suderinta su Eurolyga, o šios klubai turi įsipareigojimų prieš savo sirgalius ir rėmėjus.

Ne žaidėjai, o klubai sprendimus priims ir Milane, Atėnuose bei Madride.

„Nežinau, nežinau. Čia jau reikia klausti klubo, ką jie nuspręs. Dar apie tai nekalbėjome. Net nežinau, ar jie gavo kokius nors kvietimus“, – atvykęs į Kauną gūžtelėjo pečiais „Real“ puolėjas J. Mačiulis.

Dauguma Eurolygos klubų sulaukė šūsnies prašymų išleisti žaidėjus į rinktinę.

Serbijos krepšinio federacija kreipėsi dėl daugiausia – dvylikos – Eurolygos žaidėjų, taip pat ir dėl „Žalgiriui“ atstovaujančio Vasilije Micičiaus.

Dar vienas žalgirietis Axelis Toupane`as yra tarp aštuonių Eurolygos žaidėjų, pakviestų į Prancūzijos rinktinę.

Pagal FIBA taisykles, federacijos turėjo išsiųsti kvietimus į klubus ne vėliau nei likus 30 dienų iki pirmųjų rungtynių. Iki lapkričio 6 dienos turi būti pateikti rinktinių sąrašai, kuriuose negali būti daugiau nei 24 žaidėjai.

Karą su Eurolyga pasyviai stebintys LKF vadovai nėra paviešinę oficialaus kandidatų sąrašo.

Tai tikriausiai įvyks lapkričio pradžioje, nes veikiausiai pradinį sąrašą teks koreguoti dėl Eurolygos klubų nuostatos – šio mėnesio pradžioje Eurolygos klubų vadovų posėdyje Barselonoje buvo atmesta galimybė keisti tvarkaraštį ir taip prisiderinti prie FIBA langų sistemos.

Tik iš Milano būta ženklų, kad klubas gali išleisti savo italus į nacionalinę rinktinę.

Kita vertus, išleidus vieną žaidėją, bet nepaleidus kitų, atsivertų galimybė įžvelgti tautinę diskriminaciją.

Tarp maištininkų galėtų būti ir Bambergo „Brose“, kuris neturi ilgalaikės sutarties su Eurolyga, o ši savo ateitį labiau sieja su didesnio Vokietijos miesto komanda Miuncheno „Bayern“.

Tačiau gali būti ir taip, kad ne tik Eurolygos klubai, bet ir kitos komandos nepaleis savo krepšininkų į rinktinę.

Su Lietuvos klubais – Panevėžio „Lietkabeliu“, Vilniaus „Lietuvos rytu“ ir Klaipėdos „Neptūnu“ – problemų nėra jokių, bet Ispanijoje penktadienį numatytas lygos komandų atstovų pasitarimas. Ten ne tik Eurolygos klubai bruzda ir nori išsiaiškinti žaidėjų teisių bei draudimų klausimus.

Žaidimai krepšinio kabinetuose tęsiasi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi