Sportas

2015.09.08 13:45

W. Rooney gali persikelti į „Arsenal“

eurofootball.lt 2015.09.08 13:45

Londono „Arsenal“ komandos treneris Arsene'as Wengeras žada peržengti klubo pinigų politiką ir vasarą įsigyti „Manchester United“ klubą palikti norintį anglą Wayne'ą Rooney.  

Londono „Arsenal“ komandos treneris Arsene'as Wengeras žada peržengti klubo pinigų politiką ir vasarą įsigyti „Manchester United“ klubą palikti norintį anglą Wayne'ą Rooney.

27-erių metų Anglijos rinktinės ir „Manchester United“ klubo puolėjas jau kurį laiką yra nepatenkintas sumažėjusiu vaidmeniu komandoje, tad būtų nieko prieš vasarą pakeisti komandą. Prie to nemažai prisideda ir ilgamečio Mančesterio klubo trenerio sero Aleso Fergusono išėjimas bei jį pakeitusio trenerio Davido Moyeso atėjimas iš Liverpulio „Everton“.

Pastarasis buvo pirmas W. Rooney treneris profesionalo karjeroje, tačiau puolėjas atsisako dirbti su naujuoju treneriu ir nori naujų iššūkių.

Puolėjo situaciją klube atidžiai stebi ir tokie klubai kaip Londono „Chelsea“, „Paris Saint Germain“ ir Madrido „Real“, tačiau „Gunneriai“ šia vasarą gali pasigirti dideliu kiekiu laisvų pinigų, tad turėtų sugebėti surinkti ne tik perėjimo išmoką, bet ir pasiūlyti W.Rooney konkurencingą atlyginimą.

Praėjusią savaitę Arsene'as Wengeras interviu „Al-Jezeera“ televizijai prasitarė apie susidomėjimą W.Rooney: „Toks žaidėjas tiktų bet kuriai pasaulio komandai. Kas galėtų nenorėti tokio futbolininko? Pirmasis D.Moyeso iššūkis Mančesteryje yra sumažinti įtampą tarp W.Rooney ir klubo“.

„Arsenal“ klubas kitą sezoną varžysis UEFA Čempionų lygoje, o su W.Rooney priešakyje būtų rimtas konkurentas ir kovoje dėl „Premier“ lygos titulo, be to, komandoje yra ne vienas Anglijos rinktinės futbolininkas – Theo Walcottas, Jackas Wilshere'as, Alexas Oxlade'as Chamberlainas. Visa tai vilioja W.Rooney bent jau apsvarstyti šiaurės Londono klubo pasiūlymą.

Vis dėlto „Arsenal“ turėtų puolėją padaryti geriausiai apmokamu visų laikų komandos žaidėju, nes W.Rooney savo algos susimažinti nė neketina. Šiuo metu futbolininkas yra vienas geriausiai apmokamų Anglijos žaidėjų ir uždirba 240 tūkst. eurų per savaitę.

„Arsenal“ klubas vykdo griežtą pinigų taupymo politiką ir savo žaidėjams tokių algų paprastai nemoka. Šiuo metu klube daugiausiai uždirba T.Walcottas – 105 tūkst. eurų per savaitę.

„Arsenal“ 2006-07 metais Thierry Henry mokėjo apie 234 tūkst. eurų savaitinę algą, o buvusiam kapitonui Cescui Fabregasui, kai saugu ėmė domėtis „Barcelona“, algą buvo padidinę iki 130 tūkst. eurų.

Vis dėlto, goal.com teigimu, „Arsenal“ po naujų sutarčių su kompanijomis „Emirates“ ir „Puma“ pasirašymo šią vasarą disponuos daugiau nei 110 mln. eurų grynųjų, tad gali pasiūlyti W.Rooney norimas sąlygas. Į jas turėtų būti įskaičiuotos ir premijos už gerą žaidimą, iškovotus titulus, teises į žaidėjo veido naudojimą ir panašiai.

„Arsenal“ klubas jau anksčiau neslėpė, kad vasarą stengsis įsigyti aukšto lygio puolėją, tačiau jiems nepavyksta susitarti su Florencijos „Fiorentina“ dėl Stevano Jovetičiaus kainos, mat italai reikalauja daugiau nei 28 mln. eurų. Kiti taikiniai – „Manchester City“ puolėjas iš Bosnijos Edinas Džeko ir Dortmundo „Borussia“ lenkas Robertas Lewandoswkis – atrodo, arti susitarimo su kitomis komandomis.

„Premier“ lygos čempionais šį sezoną tapęs „Manchester United“ klubas viešai yra pareiškęs, kad jų puolėjas neparduodamas, tačiau iki sutarties su komanda pabaigos likus tik dviem metams, o W. Rooney atsisakius ją pratęsti, žaidėjo kainą futbolininkų rinkoje tik kris ir tai gali priversti „Raudonuosius velnius“ nuomonę pakeisti.