Naujienų srautas

Sportas2017.10.26 17:20

Buvęs NBA komisaras leistų krepšininkams vartoti medicinines kanapes

15min.lt 2017.10.26 17:20

Davidas Sternas išsakė nuomonę, kad kanapės turėtų būti išbrauktos iš draudžiamų preparatų sąrašo stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje.

Buvęs NBA komisaras susėdo pokalbiui su buvusiu krepšininku Alu Harringtonu, kuris yra medicininių kanapių šalininkas.

„Dabar galvoju, kad šis preparatas turėtų būti išbrauktas iš draudžiamų medžiagų sąrašo. Tu mane įtikinai“, – sakė buvęs NBA komisaras.

Rugpjūtį dabartinis komisaras Adamas Silveris sakė, kad tokia galimybė bus apsvarstyta: „Esu susidomėjęs mokslu, kai kalba pasisuka apie medicinines kanapes.“

Kol D. Sternas vadovavo lygai (1984–2014), kanapių vartojimo tvarka buvo tik dar labiau sugriežtinta.

„Kol taisyklės nebuvo sugriežtintos, žinojome, kad daug krepšininkų rūkė kanapes. Kai kurie žaidėjai mums sakė, kad jų kolegos net į rungtynes ateidavo apsvaigę. Mes pradėjome griežtinti tvarką, nes žmonės pritarė, jog pradėjęs vartoti kanapes žmogus gali susidomėti ir stipresniais narkotikais“, – pasakojo D. Sternas.

Tačiau toks požiūris pasikeitė.

Buvęs komisaras sakė manąs, jog yra pripažinta, kad kanapių vartojimas medicininiais tikslais turėtų būti legalus.

„Golden State Warriors“ treneris Steve`as Kerras pats naudojo kanapes, kai kentė nugaros skausmus, ir, žinoma, pasisako už šio preparato išbraukimą iš draudžiamų medžiagų sąrašo.

Sakoma, kad kanapių vartojimas medicininiais tikslais galėtų prailginti žaidėjų karjeras. „Žaidėjų sveikata turėtų būti mūsų prioritetas“, – kalbėjo S. Kerras.

Apie trenerio žodžius paklaustas NBA atstovas Mike'as Bassas sakė: „Kol komisaras Silveris sako, kad mes domimės medicininių kanapių saugumu ir efektyvumu, tol mūsų pozicija nesikeičia.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi