Sportas

2017.10.25 18:17

Vilniaus savivaldybė nereikalaus D. Gudelio pasitraukimo iš „Lietuvos ryto“

Vilniaus miesto taryba posėdyje nutarė nereikalauti Dariaus Gudelio atsakomybės „Lietuvos ryto“ krepšinio klubo vadovybėje dėl sutarties su „MG Baltic“ sudarymo ir klubo dalykinės reputacijos pabloginimo bei žalos klubui padarymo. Susirinkimą, kur šį klausimą ketinta kelti, atšaukė savo dalį tam pačiam D. Gudeliui pardavęs Antanas Guoga. Vilniaus taryba tokio susirinkimo inicijuoti nesutiko.

Vilniaus savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Evaldas Martinka informavo Vilniaus tarybą, kad A. Guoga trečiadienį pranešė klubo „Lietuvos ryto“ akcijas pardavęs D. Gudeliui. Ši informacija niekam nebuvo naujiena, kadangi dar antradienį oficiali klubo svetainė paskelbė, kad europarlamentaras ir pokerio lošėjas pardavė jam priklausiusias akcijas klubo direktoriui D. Gudeliui, kurio nušalinimo neseniai siekė.

A. Guoga socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškė kaip paramą klubui perdavęs iki šiol asmeniškai paskolintus 324 tūkst. eurų. Anksčiau taip pat „Facebook“ jis buvo paskelbęs, kad įsipareigojo klubui suteikti 850 tūkst. eurų paskolą. Ar skolins klubui pažadėtą, bet dar nepaskolintą daugiau nei 500 tūkst. eurų sumą, A. Guoga neskelbia.

Taip pat A. Guoga savivaldybei pranešė, kad bus atšauktas spalio 27 d. dalininkų susirinkimas, kurį jis inicijavo.

Artūras Zuokas pasiūlė Vilniaus tarybą įpareigoti „Lietuvos ryto“ klubo dalininkus vis dėlto surengti susirinkimą ir jame iškelti D. Gudelio atsakomybės klausimą. Pagal A. Zuoko pateiktą siūlymą, susirinkime turėtų būti svarstomas klausomas dėl „VšĮ „KK Statyba“ direktoriaus atsakomybės už sutarties su „MG Baltic“ sudarymą ir dėl klubo dalykinės reputacijos pabloginimo bei žalos klubui padarymo“.

Anot A. Zuoko, susirinkimo darbotvarkėje turėtų būti ir klausimai dėl D. Gudelio atleidimo iš VšĮ KK statybos direktoriaus pareigų, o šias pareigas pavesti laikinai eiti Martynui Purliui.

A. Zuokas paviešino D. Gudelio algą

Argumentuodamas būtinybę atleisti D. Gudelį A. Zuokas citavo ir jo darbo sutartį su VšĮ „Krepšinio rytas“ dalininku Antanu Guoga, kurioje įrašyta, kad dirbdamas puse etato D. Gudelis klube uždirba 2610 eurų, o jo darbo vietos išlaikymas klubui kainuoja apie 3420 eurų.

Tačiau taryba A. Zuoko siūlymų nepalaikė. Meras Remigijus Šimašius pastebėjo, kad tai tebuvę manevrai, kai A. Zuokas kartu su A. Guoga derinosi veiksmus.

„Net posėdžio metu skambinėjosi vienas kitam. Aš sunkiai suvokiu tų manevrų naudą ir prasmę, išskyrus tai, kad gautų pusę milijono eurų be jokių kriterijų krepšinio klubui. Kas dabar jų galvose vyksta, man sunku suvokti. Klubo vadovybė, mačiau ir kitus dalininkus, dirbančius konstruktyviai, džiaugiasi, kad tie, kas dirbo nekonstruktyviai, pasitraukė, o ką A. Zuokas su A. Guoga rezga, reikia jų klausti“, – kalbėjo po tarybos posėdžio meras.

Vilniaus taryba prieš kurį laiką nusprendė skirti po pusę milijono eurų „Lietuvos ryto“ krepšinio klubui ir „Žalgirio“ futbolo klubui, tačiau pinigai iki šiol nepervesti. Anot R. Šimašiaus, procesas įstrigo dėl teisinių niuansų, nes taryba priėmė protokolinį nutarimą, kurį įgyvendinti nėra teisinių galimybių.