Sportas

2017.10.25 13:49

Naujasis „Žalgirio“ treneris jau 3 kartus dirbo Lietuvoje ir garsėjo sparnuotomis frazėmis

15min.lt2017.10.25 13:49

Su Valdu Dambrausku atsisveikinęs Vilniaus „Žalgirio“ klubas greitai rado naują trenerį, su kuriuo A lygos čempionų titulą ginanti ekipa bandys išlipti iš krizės. Baltarusis Aleksandras Brazevičius bandys pavyti ir aplenkti Marijampolės „Sūduvą“ per likusias penkerias penktojo rato rungtynes. Kas šis treneris, su kuriuo „Žalgiris“ bandys išgelbėti 2017 metų sezoną?

Nuo 2015 metų gruodžio iki praėjusio pirmadienio A. Brazevičius dirbo Borisovo BATE sporto direktoriumi. Darbuodamasis futbolo rinkoje jis prisidėjo prie kelių Baltarusijos futbolininkų, tokių kaip Jurijus Kendyšas ir Dmitrijus Rekišas, atvykimo į Lietuvos A lygą.

Štai dar penki faktai, kurių galbūt nežinojote apie A. Brazevičių.

1. Rungtyniavo aikštės krašte

A. Brazevičius pats yra žaidęs futbolą nebeegzistuojančioje Minsko „Ataka-Aura“ komandoje, krašto saugo ir puolėjo pozicijose. Bet klubas bankrutavo 1998 metais.

Baigęs futbolininko karjerą A. Brazevičius pradėjo treniruoti Minsko „MTZ-Ripo“ jaunimą, iš kurio žaidėjus sėmėsi ir Baltarusijos jaunimo rinktinė, vadovaujama Andrejaus Zigmantovičiaus.

Būtent paskui šį vieną garsiausių Baltarusijos futbolininkų dirbti į FBK „Kauną“ 2007 metais iškeliavo A. Brazevičius.

2. Kaune laimėjo ne vieną titulą

Jis ėjo asistento pareigas, bet ne kartą yra pavadavęs A. Zigmantovičių, kai šis vyko į trenerių kursus. Su FBK „Kaunu“, kurį tuo metu valdė Vladimiras Romanovas, A. Brazevičius dusyk tapo Lietuvos čempionu, taip pat laimėjo LKF taurės ir Baltijos taurės varžybas bei dalyvavo Čempionų lygos atrankos varžybose, kuriose kauniečiams buvo pavykę peršokti Glazgo „Rangers“ barjerą. V. Romanovui nutraukus finansavimą, Kauno ekipa nusilpo ir baltarusis trumpam paliko Lietuvą.

3. „Taurą“ paliko, pasiilgęs šeimos

Po kelių mėnesių A. Brazevičius grįžo dirbti į Lietuvą ir 2009 m. pradžioje tapo Tauragės „Tauro“ treneriu. Jis pakėlė Tauragės ekipą iš A lygos rikiuotės apačios, per 7 rungtynes su „Tauru“ surinkęs 14 taškų, bet greitai paliko komandą, sulaukęs Baltarusijos klubo „Smogron“ pasiūlymo.

„Tiesą sakant, praleidus trejus metus be šeimos buvo sunku atsisakyti pasiūlymo grįžti į Baltarusiją, nors „Tauro“ klube viskas klostėsi gerai“, – yra pasakojęs A. Brazevičius.

4. Sugrįžimas į Tauragę nebuvo sėkmingas

2013 metais A. Brazevičius grįžo į Tauragės klubą, bet trečiasis etapas Lietuvoje nesusiklostė.

Italą Giovanni Scanu pakeitęs baltarusis su „Tauru“ klaidžiojo pralaimėjimų tankmėje ir po trijų mėnesių paliko komandą, kurią tą sezoną iš viso treniravo net keturi treneriai.

5. Nuoskaudos – atviros ir gyvos

Iš Tauragės išvykęs A. Brazevičius paliko Lietuvoje sparnuotų frazių.

„Po rungtynių su „Žalgiriu“ sakiau, kad mums nebėra kur kristi. Bet mes vis dar krentame“, – apie pralaimėjimų seriją A lygoje 2013 metais yra sakęs A. Brazevičius.

Po kitų rungtynių jis dar atviriau liejo nuoskaudas.

„Jau pavargau komentuoti. Anksčiau galvojau, kad prie to galima priprasti, bet, pasirodo, negalima. Būna rungtynių, kai išeini silpnesnis visa galva, ir rezultatas atrodo objektyvus. Šiandien 30 minučių žaidė lygios komandos, bet, kai „Atlantas“ žaidžia atidarymo rungtynes ir jų negali laimėti, mes kažkodėl nusprendžiame jiems padėti, – per 2013 m. sezoną Tauragės klube kalbėjo A. Brazevičius. – Tos klaidos netgi ne pirmos lygos lygio. Kartais vakarais Tauragėje žaidžiu su veteranais. Jei dukart per pusantros valandos žaidimo pakartočiau tokias klaidas, kokias daro aikštėje mano futbolininkai, manęs daugiau nekviestų, nes su manim žaisti niekam nebūtų įdomu.“

Įdomių posakių treneris yra pažėręs ir Baltarusijoje. Po pralaimėjimo, patirto treniruojant Smalevičių STI komandą, spaudos konferencijoje jam užkliuvo žurnalistės nuotaika.

„Rungtynės paliko prastus įspūdžius. Mes pralaimėjome 2:3. Mergaite, jūs šypsotės? Baikite“, – paprašė A. Brazevičius.