Sportas

2017.10.24 16:18

A. Guoga traukiasi iš „Lietuvos ryto“

LRT.lt 2017.10.24 16:18

Vilniaus „Lietuvos ryto“ gelbėtoju praėjusio sezono pabaigoje skelbęsis Antanas Guoga paliko klubą, teigiama „Betsafe-LKL“ pranešime žiniasklaidai.

Vienu didžiausių klubo akcininkų buvęs A. Guoga pardavė savo akcijų dalį Dariui Gudeliui, skelbia du skirtingi šaltiniai.

A. Guoga turėjo 20 proc. „Lietuvos ryto“ klubą valdančios VšĮ „KK Statyba“ akcijų, jas šių metų birželį įsigijo iš Gedvydo Vainausko.

„Lietuvos ryto“ klubo direktorius D. Gudelis dabar bus vienas didžiausių klubo akcininkų – jis dalininkų susirinkime turės 8 balsus iš 20. Tokią pat dalį valdo ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Du balsus turi Linas Kleiza, po vieną – VšĮ „Perlas“ ir „Norvelita“.

Kaip teigiama „Lietuvos ryto“ komandos pranešime žiniasklaidai, A. Guoga, kaip paramą klubui, perdavė iki šiol asmeniškai paskolintus daugiau nei 300 tūkst. eurų.

„Prisijungiau prie klubo iš idėjos, kai reikėjo komandą gelbėti iš tarptautinio rasizmo skandalo. Kartu su Dariumi padėtį stabilizavome, sumokėjome didžiąją dalį skolų ir svarbiausia – sugrąžinome į arenas sirgalius“, – sako A. Guoga.

„Antanas buvo vienas pagrindinių žmonių išgelbėjusių klubą ir padėjusių jam visapusiškai atsitiesti. Jis surado svarbių rėmėjų Lietuvoje ir užsienyje, kartu inicijavome daug naujovių. Netradicinė abonementų kainodara, skaidrumas ir kiti svarbūs dalykai buvo vykdomi kartu su juo, – pranešime cituojamas D. Gudelis. – Tikimės, kad Antanas ir toliau savo žiniomis, ryšiais ir asmeniškai prisidės prie „Lietuvos ryto“ klubo augimo.“

BNS nuotr.

Primename, jog A. Guoga gana netikėtai dalį krepšinio klubo iš su G. Vainausku susijusių asmenų išpirko birželį. Tuomet finansinių sunkumų bei prastų rezultatų kamuojamam „Lietuvos rytui“ dėl buvusių dalininkų sukelto tarptautinio rasizmo skandalo dar grėsė ir būti išmestam iš Europos taurės turnyro.

Stabilizavus situaciją, A. Guoga į klubą pritraukė daugiau partnerių, palaipsniui jiems perleidinėdamas savo dalis krepšinio klube. Vasarą jis dalį savo balsų perdavė L. Kleizai bei keliems krepšinį remiantiems verslininkams. Dar keturios A. Guogos valdomos dalys atiteko Vilniaus miesto savivaldybei, kad klubui būtų skirta papildoma 500 000 eurų finansinė parama.

„Klubas dabar ant tvirtų bėgių ir vadybą išmanančių profesionalų rankose. Aš asmeniškai, deja, negaliu skirti jam viso laiko, o dalyvauti epizodiškai nėra lengva. Neišvengiamai atsiranda ir nesusipratimų, nuomonių išsiskyrimų, kaip kad ne itin maloni pastarojo meto istorija dėl keistoko rėmėjo vaidmens klube [kalbama apie partnerystę su „MG Baltic“ koncernu – LRT.lt], – sako A. Guoga. – Šiandien labiausiai norisi klubo pergalių ir taikos bei stabilumo. Asmeniškai ir toliau sieksiu pritraukti aukštų standartų finansinius rėmėjus. Toliau esu šalia.“

Vilniaus „Lietuvos rytas“ antradienio vakarą „Siemens“ arenoje žais svarbias Europos taurės rungtynes su Krasnodaro „Lokomotiv“ klubu.