Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Lietuvos krepšininkų tikslas universiadoje – medaliai

ELTA 2015.09.08 13:45

Lietuvos studentų krepšinio rinktinė šių metų pasaulinėse studentų vasaros žaidynėse (universiados) pasiryžusi kovoti dėl medalių.

Lietuvos studentų krepšinio rinktinė šių metų pasaulinėse studentų vasaros žaidynėse (universiados) pasiryžusi kovoti dėl medalių.

„Krepšinis Lietuvoje – sportas numeris vienas, todėl visada keliamas tikslas – iškovoti medalius“, – antradienį Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje sakė studentų rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis.

Liepos 6–17 dienoms Kazanėje (Rusija) vyksiančioje universiadoje Lietuvos krepšininkai žais D grupėje su Suomijos, Brazilijos, Kinijos, Čilės ir Norvegijos komandomis.

Rengtis universiadai D. Adomaitis pakvietė 15 krepšininkų: Adą Juškevičių, Vytenį Lipkevičių (abu – Kauno „Žalgiris“), Eimantą Bendžių, Simą Buterlevičių (abu – Vilniaus „Lietuvos rytas“), Adomą Drungilą, Edgarą Ulanovą, Mindaugą Kupšą (visi – Panevėžio „Lietkabelis“), Šarūną Vasiliauską, Vaidą Čepukaitį (abu – Pasvalio „Pieno žvaigždės“), Arną Butkevičių (Klaipėdos „Neptūnas“), Gediminą Oreliką (Prienų „Prienai“), Rolandą Jakštą (Kėdainių „Nevėžis“), Roką Giedraitį (Mažeikių „Mažeikiai“), Vytenį Čižauską (Valjadolido „Blancos de Rueda“, Ispanija) ir Augustą Pečiukevičių („Parnu“, Estija).

„Rinktinėje yra visi, kurie to nusipelnė. Gaila, kad negalime pakviesti visų, kuriuos norėtume, bet universiadoje gali žaisti tik studentai. Galbūt tai paskatins jaunus žaidėjus pagalvoti apie ateitį ir siekti išsilavinimo. Tikiu kiekvienu žaidėju, kiekviena pozicija atrodo pajėgi, todėl kalbėti apie galimas problemas komandos sudėtyje dar anksti“, – teigė Lietuvos rinktinės treneris.

Studentų pasirodymą įdėmiai stebės ir Lietuvos vyrų rinktinės treneriai, tad kai kurie krepšininkai gali sulaukti kvietimo ir į nacionalinę vyrų komandą.

„Kuriuos žaidėjus pakvies į vyrų rinktinės stovyklą, priklausys tik nuo jų pačių pastangų ir pasirodymo“, – kalbėjo D. Adomaitis.

Studentų rinktinė į pirmąją treniruočių stovyklą Druskininkuose rinksis birželio 10-ąją. Birželio 21–23 dienomis lietuviai treniruosis Kaune, birželio 25–30 dienomis vyks į Ispaniją, o pasirengimo ciklą užbaigs liepos 1–2 dienomis Vilniuje.

Pasirengimo laikotarpiu mūsų šalies studentai sužais ketverias draugiškas rungtynes: su Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktine (birželio 21 d.), su Čekijos 20-mečių komadna (birželio 23 d.) bei du kartus išvykoje susitiks su Ispanijos regiono rinktinė (birželio 28 ir 29 d.). 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi