Naujienų srautas

Sportas2015.02.12 21:38

Dėl prastų sportininkų rezultatų kinai kaltina vegetarišką dietą

LRT.lt 2015.02.12 21:38

Kinijos treneriai ir pareigūnai sunerimo, kad Olimpiadoje dalyvausiantiems sportininkams taikomas draudimas valgyti mėsą už treniruočių stovyklų ribų kenkia jų sportinei formai.

Kinijos treneriai ir pareigūnai sunerimo, kad Olimpiadoje dalyvausiantiems sportininkams taikomas draudimas valgyti mėsą už treniruočių stovyklų ribų kenkia jų sportinei formai.

Kinijos sportininkams nurodyta sumažinti atsitiktinio dopingo vartojimo valgant klenbuteroliu užterštą mėsą riziką iš viso atsisakant kiaulienos, ėrienos ir jautienos.

Tačiau Kinijos moterų rankinio rinktinės treneris šią tris savaites trunkančią vegetarinę dietą apkaltino dėl keturių iš eilės komandos patirtų pralaimėjimų neseniai vykusiame tarptautiniame turnyre.

„Matyti žymus jų jėgų ir fizinės būklės pablogėjimas. Mes nedrįstame valgyti kiaulienos, kai išeiname už treniruočių stovyklos ribų, nes bijome klenbuterolio“, – „Beijing News“ teigė Yu Jueminas po pralaimėjimo JAV sekmadienį.

Sportininkams vartoti mėsos produktus šiemet uždraudė Kinijos sporto ministerija, reaguodama į praėjusį lapkritį Pasaulio antidopingo agentūros paskelbtą įspėjimą apie užterštą mėsą Kinijoje ir Meksikoje.

„Agentūros žinia sportininkams, besivaržantiems šiose šalyse, lieka toks pats: valgykite tik restoranuose ir kavinėse, kurie patvirtinti jūsų federacijos arba varžybų organizatorių“, – teigiama jame.

Vandens sporto pareigūnas neseniai teigė, kad jo vadovaujami 196 sportininkai kiaulienos, svarbiausio maisto Kinijoje, jau 40 dienų, o gyvastį palaiko vartodami žuvį ir proteinų miltelius, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Pastaraisiais metais Kiniją sukrėtė ne vienas užkrėsto maisto skandalas.

Praėjusį rugpjūtį Kinijos teismas septynis asmenis pasodino į kalėjimą, o vienam skyrė mirties bausmę ją atidedant už tai, kad ūkininkams pardavinėjo klenbuteroliu užterštą kiaulieną.

Pastaraisiais metais Kinijai pavyko atkurti kadaise dažnu dopingo vartojimu sporte suterštą reputaciją, o turint omenyje Pasaulio antidopingo agentūros įspėjimą, mažai tikėtina, kad sportininkai rizikuos valgyti mėsą už treniruočių stovyklų ribų.

Vienas patriotiškai nusiteikęs kiaulių augintojas iš Dziangsu provincijos mano, kad Kinijai rengiantis pakartoti savo pasiekimus prieš ketverius metus Pekine ir Londono Olimpiadoje iškovoti daugiausiai medalių, jo pasiūlyta mėsa gali tapti išsigelbėjimu.

Išgirdęs apie draudimą, Liu Qingya savo šalies sportininkams padovanojo 3,3 tonos neužterštos kiaulienos.

„Mano kiaulienoje klenbuterolio nėra. Savo kiaules maitinu tik kukurūzais, sojų pupelėmis ir kviečių sėlenomis. Esu laimingas, galėdamas padovanoti kiaules sportininkams, kurie mūsų šaliai atneša šlovę“, – naujienų agentūrai „Reuters“ sakė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi