Sportas

2017.10.17 20:25

M. Bilius: auginame pamainą dabartiniams Lietuvos parolimpiečiams

LRT.lt 2017.10.17 20:25

Lietuvos sportininkai iš Europos neįgalaus jaunimo žaidynių Italijoje grįžo su septyniais medaliais. Šešis iš jų iškovojo lengvaatlečiai: auksą ir sidabrą pelnė Martynas Janulčikas, du sidabro apdovanojimus nuskynė Eivydė Vainauskaitė, po bronzos medalį pelnė Robertas Protasevičius ir Petras Krapikas. Dar vieną bronzos apdovanojimą mūsų šaliai iškovojo plaukikas Paulius Ašmontas. Lietuvos trispalvės garbę Europos žaidynėse Italijoje iš viso gynė devyni sportininkai. Anot LPOK prezidento Mindaugo Biliaus, dėmesys jauniems sportininkams ir jų dalyvavimui tarptautinėse varžybose yra vienas iš prioritetų, rašoma komiteto pranešime.

„Medaliai visada teikia džiaugsmo. Tačiau mane, kaip LPOK vadovą, dar labiau džiugina tai, kad auginame pamainą dabartiniams mūsų šalies parolimpiečiams. Šios Europos žaidynės – tik pirmieji, bet labai svarbūs žingsniai didžiojo sporto link. Keturiems mūsų sportininkams šios žaidynės buvo pirmos tokio aukšto rango varžybos, atstovaujant Lietuvai tarptautinėje arenoje.

Svarbu kuo anksčiau pajusti konkurencijos skonį, startinį jauduliuką. Taip yra klojami pamatai sėkmingai atletų ateičiai ir sportinei karjerai. Norime kuo sėkmingiau integruoti jaunimą į parolimpinės rinktinės gretas ir viliamės, kad jau 2020 m. Tokijo žaidynėse turėsime naujų veidų“, – Lietuvos jaunimo pasirodymą Italijoje apibendrino M. Bilius.

Anot LPOK generalinio sekretoriaus Pauliaus Kalvelio, jau nuo 2018 m. bus plečiama jaunųjų sportininkų skatinimo programa, kurioje dabar dalyvauja šeši Lietuvos atletai.

Lietuvos jaunimo rinktinė Italijoje buvo pasidalinusi į dvi stovyklas: lengvaatlečiai varžėsi Savonoje, o plaukikai dėl apdovanojimų kovojo Genujoje. Šiuos miestus skiria apie 60 kilometrų.


„Delegacija į dvi dalis buvo padalinta dėl sporto centrų lokacijos. Tai tapo šiokiu tokiu iššūkiu, nes reikėjo pasirūpinti ir lengvaatlečių, ir plaukikų reikalais. Nemažai laiko atimdavo kelionės. O bendrai šių žaidynių organizaciją įvertinčiau teigiamai. Žinant, kad žaidynes organizavo niekada ir niekur neskubantys italai, viskas praėjo tikrai puikiai“, – įspūdžiais iš Europos jaunimo žaidynių dalijosi Lietuvos delegacijai Italijoje vadovavusi LPOK projektų vadovė Kamilė Sakalauskaitė.

Europos neįgalaus jaunimo žaidynėse iš viso dalyvavo 600 sportininkų iš 26 valstybių.

Lietuvos rinktinė 2017 m. Europos neįgalaus jaunimo žaidynėse Genujoje:

Povilas Krapikas (lengvoji atletika)

Petras Krapikas (lengvoji atletika)

Martynas Janulčikas (lengvoji atletika)

Robertas Protasevičius (lengvoji atletika)

Eivydė Vainauskaitė (lengvoji atletika)

Paulius Ašmontas (plaukimas)

Miglė Stoškutė (plaukimas)

Martynas Gapšys (plaukimas)