Sportas

2017.10.16 11:58

D. Sabonį anksčiau nurašęs komandos draugas: aš to iš jo nesitikėjau

15min.lt 2017.10.16 11:58

Per pirmąsias treniruotes po žaidimo du prieš du Lance`as Stephensonas siųsdavo tokius perdavimus, kad kamuolys vis trenkdavosi lietuviui į galvą. Kai Domantas Sabonis tapo „Oklahoma City Thunder“ ir „Indiana Pacers“ mainų dalimi, niekas stebuklų iš puolėjo nesitikėjo. Tačiau NBA draugiškų rungtynių ciklas pakeitė nuomonę apie D. Sabonį.

Indianos žiniasklaida dabar 21-erių krepšininką įvardija kaip stabiliausią „Pacers“ žaidėją pasiruošimo cikle.

Per trejas draugiškas rungtynes D. Sabonis rinko vidutiniškai 12,3 taško, atkovojo 8,3 kamuolio ir atliko po 1 rezultatyvų perdavimą per 20,3 žaidimo minutės.

„Jis, be jokios abejonės, mane nustebino. Ir aš tikrai jį buvau nuvertinęs. Bet jis parodė labai daug“, – neslėpė gynėjas Lance`as Stephensonas, jau spėjęs pamėgti su Domantu žaisti du prieš du.

D. Sabonis šypsosi. Kol ataka nebaigta, visad turi būti pasiruošęs L. Stephensono perdavimams.

Pats D. Sabonis tam ruošiasi treniruočių salėje, kurioje mėgsta padirbėti po vidurnakčio.

„Pamiegu po treniruočių. Vėlyvos treniruotės man labai patinka“, – teigė D. Sabonis, nekantraujantis pradėti NBA sezoną.

Jis „Indiana Pacers“ klubui startuos spalio 19-ąją rungtynėmis su „Brooklyn Nets“.

Jas per „NBA League Pass“ turėtų stebėti ir Domanto tėvas Arvydas Sabonis. Po paskutinių draugiškų rungtynių, kuriose aukštaūgis užfiksavo dvigubą dublį (12 tšk., 13 atk. kam.), jauniausias Sabonių šeimos sūnus telefone rado tėčio sveikinimo žinutę.

D. Sabonis juokiasi. Kai žaidė NCAA, jį nuo tėvo skyrė 9 valandų skirtumas, tad dabar viskas kiek paprasčiau.

Tačiau tą buvo galima suplanuoti – A. Sabonis nuolat seka savo sūnaus žaidimą už Atlanto. Ko neplanavo Indiana, tai tokio efektyvaus NBA antramečio žaidimo.

Indianos žiniasklaida giria D. Sabonį: šis įnešė ryškų indėlį savo taškais, atkovotais kamuoliais ir gynyba tiek sunkiojo krašto, tiek centro pozicijose.

„Indy Star“ prognozuoja, kad NBA sezono metu D. Sabonis kildamas nuo atsarginių suolo gaus pasireikšti užtektinai minučių. Ko gero, daugiau nei gavo tas 20-imt pasiruošimo cikle.

„Jis daugiau nei šiaip „dar vienas vyrukas“, dalyvavęs Paulo George`o mainuose“, – rašo „Indy Star“.

„Jis solidus žaidėjas, tikrai jį mėgstu, – neslėpė „Pacers“ treneris Nate`as McMillanas. – Jis įneša į žaidimą ramybės. Jo kamuolio valdymas, užtvaros... Vos tik gavęs kamuolį jis priima gerus sprendimus. Jo krepšinio suvokimas labai aukštas. Manau, jis viską daro geriau todėl, kad taip gerai supranta krepšinį.“

Debiutinį sezoną „Oklahoma City Thunder“ klube per 20 minučių rinkęs vid. 5,9 taško ir 3,6 atkovoto kamuolio, D. Sabonis ruošiasi kokybiniam žaidimo šuoliui.

„Gerai čia jaučiuosi nuo pirmos dienos Indianoje, – tikino D. Sabonis. – Visi su manimi buvo labai malonūs. Visi norėjo padėti. Man čia labai patinka. Miestas puikus, žmonės malonūs, sirgaliai – nuostabūs. Nekantrauju pradėti sezoną.“