Sportas

2017.10.13 13:48

Paskelbtas Lietuvos moterų krepšinio rinktinės kandidačių sąrašas

ELTA, Edmundas Jakilaitis2017.10.13 13:48

Penktadienį Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris Mantas Šernius paskelbė 18 kandidačių sąrašą, kuris ruošis lapkričio mėnesį prasidedančiam Europos čempionato atrankos turnyrui.

Tik šešios krepšininkės atstovauja Lietuvos ekipoms.

Į Lietuvos rinktinę kviečiamos Gintarė Petronytė (Stambulo „Galatasaray“, Turkija), Giedrė Labuckienė (Krokuvos „Wisla Can-Pack“, Lenkija), Eglė Šikšniūtė (Sosnoveco JAS-FBG, Lenkija), Monika Grigalauskytė (Torunės „Energa“, Lenkija), Daugilė Šarauskaitė (Košicės „Good Angels“, Slovakija), Eglė Šulčiūtė („Saint Amand“, Prancūzija), Laura Svarytė (Krasnojarsko „Jenisei“, Rusija), Eglė Malašauskė (Kauno raj. „Hoptrans-Sirenos“), Marina Solopova („Satu Mare“, Rumunija), Mantė Kvederavičiūtė („Umea Udominate“, Švedija), Kristė Druskytė („Hoptrans-Sirenos“), Kamilė Nacickaitė (Maskvos „Dinamo“, Rusija), Andra Gabalytė (Klaipėdos „Fortūna“), Santa Okockytė (Vaserburgo TSV 1880, Vokietija), Dovilė Saurazaitė („Hoptrans-Sirenos“), Rasa Knyzaitė („Hoptrans-Sirenos“), Laura Juškaitė (Vilniaus „Kibirkštis“), Gintarė Mažionytė („Umea Udominate“, Švedija).

„Po vasarą vykusios stovyklos susipažinau su visomis žaidėjomis ir teko priimti tokį sprendimą. Buvo nelengva, nes daug žaidėjų buvo su degančiomis akimis. Pavyko produktyviai padirbėti ir dabar teko priimti paprastą, bet sunkų sprendimą dėl žaidėjų sąrašo“, – Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) konferencijoje sakė M. Šernius.

M. Šerniaus auklėtinės Europos čempionato atrankos turnyrą pradės lapkričio 11 dieną, kai Kėdainiuose susikaus su Vengrijos rinktine, o lapkričio 15 išvykoje išmėgins jėgas su Rusijos ekipa. C grupėje taip pat rungtyniauja Albanijos rinktinė, su kuria lietuvės susikaus kitų metų vasario mėnesį išvykoje. Į Europos čempionatą pateks visų grupių nugalėtojos (8) ir šešios geriausios antrąsias vietas užėmusios rinktinės. Į čempionatą be atrankos jau pateko Serbijos ir Latvijos rinktinės.