Sportas

2017.10.12 18:37

Čiuožėja A. Sereikaitė tikisi vykti į olimpines žaidynes

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.10.12 18:37

Kovą dėl patekimo į antrąsias savo žiemos olimpines žaidynes pradėjusi čiuožėja Agnė Sereikaitė nusiteikusi optimistiškai. Greitojo čiuožimo trumpuoju taku Lietuvos atstovė po dviejų pasaulio taurės etapų Vengrijoje ir Olandijoje dar nėra užsitikrinusi kelialapių, tačiau tai ji tikisi padaryti po dar dviejų etapų, kurie spalį ir lapkritį vyks Kinijoje ir Pietų Korėjoje.

Tada bus sumuojami trys geriausi pasirodymai – į Pjongčango žaidynes pateks po 32 stipriausias pasaulio čiuožėjas 500 ir 1000 metrų nuotoliuose, o 1500 m rungtyje olimpinėse žaidynėse varžysis 36 sportininkės. Kol kas Agnei Sereikaitei geriausiai sekasi 1000 metrų distancijoje – čia ji 38-a.

„Didžiausias tikslas yra šiemet dalyvauti olimpiadoje, nes mano sporto šakoje dalyvauja virš šimto čiuožėjų, kurios rungiasi dėl trisdešimt vietų olimpiadoje, todėl bent jau patekimas būna didis įvykis. Noriu patekti į kuo daugiau distancijų olimpiadoje, jeigu, tarkime, tai bus ir dvi irgi bus gerai“, – sako sportininkė.

Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse Agnė Sereikaitė užėmė aukščiausią – 16-ą – vietą iš Lietuvos sportininkų. Dar po metų ji nutraukė žiemos sporto šakų medalių badą ir iškovojo bronzą Europos čempionate. Tačiau vėliau perspektyvi sportininkė persitreniravo ir 2016-aisiais pristabdė karjerą.

Dėl patekimo į Pjongčangą pasaulio taurės etapuose kovoja ir septyniolikmetis Salvijus Ramanauskas. Lietuvis 1500 metrų nuotolio reitinge – 51-as, kitų dviejų distancijų – 80-tas.

Išsamiau – reportaže.