Sportas

2017.10.12 17:24

A. Guoga jau ieško, kam perduoti savo „Lietuvos ryto“ akcijų dalį?

Mantas Krasnickas, 15min.lt2017.10.12 17:24

Vasarą „Lietuvos ryto“ klubo gelbėtoju tapęs europarlamentaras Antanas Guoga dar nesibaigus rudeniui jau gali trauktis. 15min redakciją pasiekė žinia, kad jis siekia parduoti arba padovanoti savo akcijų dalį.

A. Guogai priklauso 20 proc. „Lietuvos ryto“ krepšinio komandos akcijų. Tai, kad klubo prezidentas ieško, kam perleisti savo dalį, 15min patvirtino kitas klubo dalininkas ir klubo vadovas Darius Gudelis.

„Šiandien mes išgirdom tokią informaciją iš klubo teisininko. Antanas su juo susisiekė ir pateikė tam tikrus savo pamąstymus. Sprendimo mes šiandien nepriėmėm. Pirmiausia mes norim išgirsti Antano paaiškinimą ir pasiaiškinimą, ką jis turėjo omeny puldamas savo klubą“, – 15min sakė D. Gudelis.

Kalbėdamas su 15min, žinias apie galimą A.Guogos pasitraukimą patvirtino ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Jei jis tai nuspręs padaryti, tai tikriausiai niekas nenustebs. Panašu, kad paskutiniai pareiškimai buvo panašūs į dirvos ruošimą“, – kalbėjo Vilniaus miesto meras.

R. Šimašius prisipažino galvojęs, kad A. Guoga klube ilgai neužsibus: „Pagal jo būdą, aš būčiau prognozavęs metus, jis tikriausiai prognozavo kokius dvejus metus. Na, įvyko greičiau. Jo būdas – impulsyvus, taip jau yra. Toks žaidimo stilius.“

Gudrus, bet neišdegęs planas?

15min šaltiniai pasakojo, kad A. Guoga vėluoja vykdyti finansinius įsipareigojimus, kuriuos yra išdėstęs, sutapimas ar ne, iki prezidento rinkimų 2019 m.

Šaltinių teigimu, verslininkas buvusiam klubo savininkui Gedvydui Vainauskui yra skolingas dar kiek daugiau nei 600 tūkstančių eurų.

Apie skolas nieko konkretaus negalėjo pasakyti nei D. Gudelis, nei R. Šimašius, nes finansiniai A. Guogos įsipareigojimai yra konfidencialūs.

Paklaustas, ar žino apie tai, kad klubo prezidentas yra skolingas savo pirmtakui, D. Gudelis kalbėjo: „Dėl šitos priežasties mes ir prašome Antano Guogos leidimo, kad jis paviešintų savo finansinius įsipareigojimus klubui.“

Panašiai į klausimą atsakė ir R. Šimašius: „Mano raginimas yra toks, kad jis informuotų, kaip jam sekasi vykdyti įsipareigojimus. Kiti dalininkai taip pat uždavė tokį klausimą, kad jis paviešintų savo susitarimus. Kad baigtųsi spekuliacijos, ar jis remia, ar jis skolina, ar jis padarė, ar nepadarė. Reikia jo sutikimo, kad tai būtų paviešinta.“

Daugiausiai (40 proc.) „Lietuvos ryto“ klubo akcijų priklauso Vilniaus miesto savivaldybei, A. Guoga ir D. Gudelis turi po 20 proc. akcijų, L. Kleiza – 10 proc., o „Norvelita“ ir VšĮ Vilniaus sporto klubas „Perlas“ – po 5 proc.

Šiuo metu pats A. Guoga yra išvykęs į Australiją, iki ketvirtadienio popietės 15min redakcijai su juo susisiekti nepavyko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt