Sportas

2017.10.11 14:23

„Lietuvos ryto“ kelyje – praėjusio sezono košmarą pamiršti ketinanti Bilbao ekipa

basketnews.lt2017.10.11 14:23

Vilniaus „Lietuvos rytas“ jau šiandien „Siemens“ arenoje pradės šio sezono žygį Europos taurėje. Pirmuoju vilniečių testu bus dvikova su ispanų Bilbao „RETAbet“ klubu.

Šiaurės Ispanijos klubas į Lietuvą atvyksta kiek reabilitavęsis, kai po dviejų iš eilės nesėkmių Ispanijos „Endesa“ pirmenybėse praėjusį savaitgalį 94:86 nugalėjo Sevilijos „Real Betis“.

Carleso Durano auklėtiniams sezonas prasidėjo ne pačia aukščiausia nata, o reikalus gerinti „RETAbet“ pamėgins Vilniuje.

Lietuvoje Bilbao komanda viešėjo ir praėjusį sezoną, kai „Lietuvos rytą“ bei „RETAbet“ taip pat suvedė grupių etapo kovos. Tąkart komandos išsidalijo po pergalę namuose – Ispanijoje „Lietuvos rytas“ suklupo 76:80, o Vilniuje šeimininkai triumfavo 83:71. Beje, per keturias šių komandų akistatas nuo 2002 metų, nė viena iš šių ekipų niekada nelaimėjo svečiuose.

Vis dėlto, šiandien komandos vers naują puslapį, o abejose ekipose netrūksta naujų veidų.

Bilbao klubą į priekį veda po 13 taškų „Endesa“ lygoje metantis Dejanas Todorovičius, savo indėlį vis dar įneša Jonathanas Tabu (vid. po 12 tšk.). Taip pat „RETAbet“ klubo treneriai gero žaidimo tikisi ir iš 23-ejų metų įžaidėjo iš Argentinos Lucio Redivo (vid. po 9,7 tšk.).

Komandoje ir toliau žaidžia veteranai Axelis Hervelle bei Alexas Mumbru, o po krepšiu ekipai padeda vasarą atvykęs 31-erių metų 211 cm ūgio amerikietis Mickellis Gladnessas.

Bilbao komandos pajėgos po krepšiu atrodo gana kukliai, žinant, kad Vilniuje jų lauks Louko Mavrokefalidžio, Roberto Carterio ir Martyno Echodo trijulė.

Kol kas savo komandos nelinkęs pervertinti ir Bilbao vairininkas C. Duranas.

„Visuomet sunku pradėti šį turnyrą. Jis parengtas visai kitokiu formatu nei mes esame įpratę, o dar reikės ir keliauti, kas reiškia, kad mums liks mažai laiko pasiruošti. Noriu, kad kovoje su šia gera komanda, kuri žaidžia krepšinio šalyje, mano vyrai būtų nusiteikę kovingai.

„Lietuvos rytas“ yra gerai namie žaidžianti komanda, su gerais 4-5 lietuviais, kurie gerai dera su atletiškais amerikiečiais. Jų tikslas yra kitas etapas, taigi su „Lietuvos rytu“ turime išsilaikyti tame pačiame lygyje“, – sakė specialistas.

Praėjęs sezonas tarptautinėje arenoje „Lietuvos rytui“ buvo itin prastas, tačiau toje pačioje grupėje žaidusi Bilbao pasirodė dar prasčiau – liko paskutinė. Trečiadienio vakarą „Siemens“ arenoje ispanai pamėgins atverti naują savo europinių kovų puslapį.