Sportas

2017.10.10 15:12

Paskutinę minutę – svarbūs pokyčiai dėl Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašo

15min.lt 2017.10.10 15:12

Paskutinę minutę FIBA keičia planus. Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas paaiškės ne šią savaitę, kaip kad buvo suplanuota ir nurodyta, bet gerokai vėliau.

Lietuvos krepšinio federacija informavo, kad Dainiui Adomaičiui išplėstinį kandidatų sąrašą leista pristatyti FIBA ne iki spalio 12 dienos, o lapkričio 6-osios.

FIBA perkėlė žaidėjų registraciją į virtualią erdvę ir paskutinę minutę pratęsė terminą.

Šią savaitę buvo planuojama LKF spaudos konferencija, kurioje D. Adomaitis būtų pateikęs 24 kandidatų pavardes FIBA langams.

Termino nukėlimas gali būti susijęs su FIBA bei Eurolygos karu. Pagal dabartinę karinę situaciją, lapkričio 24 ir 26 dienomis – per pirmąjį FIBA rinktinių langą sezono metu, nežais Eurolygos krepšininkai.

Pagal skaičiavimus, 2019 metų pasaulio čempionato atrankoje rinktinės tokiu atveju netektų net 37 procentų geriausių žaidėjų.

Jeigu FIBA būtų liepusi pristatyti sąrašus iki spalio 11-osios, treneriai tuose sąrašuose būtų neįtraukę Eurolygos krepšininkų. Naujas terminas leidžia manyti, kad per artėjantį mėnesį FIBA tikisi palenkti Eurolygą į savo pusę.

Spalio 13-ąją moterų rinktinės kandidatų sąrašą pristatys treneris Mantas Šernius. Lietuvos krepšininkės atranką pradės lapkričio 11-ąją, Kėdainiuose priims Vengrijos rinktinę. Lapkričio 15-ąją mūsiškės išvykoje susikaus su Rusija.

Lietuvos vyrų rinktinės grupėje žais Lenkija, Vengrija ir Kosovas. Lapkričio 24-ąją lietuviai rungtyniaus Kosove, o 26-ąją Klaipėdoje priims lenkus. Į antrąjį atrankos etapą pateks trys geriausios grupės komandos.