Sportas

2017.10.10 12:10

Panevėžio „Lietkabelio“ kelyje link Europos taurės – tituluotos komandos

ELTA 2017.10.10 12:10

Trečiadienį Panevėžio „Lietkabelis“ pradės kovas Europos krepšinio taurės („EuroCup“ turnyre – „Cido“ arenoje priims Jeruzalės „Hapoel Bank Yahav“ (Izraelis) krepšininkus. Praėjusį sezoną į „Top-16“ etapą patekę panevėžiečiai šiemet sau kelia ne mažesnį tikslą, kurį pasiekti prireiks ir stipraus sirgalių palaikymo.

Be komandos iš Izraelio, į Panevėžį taip pat atvyks patyrę, tituluoti ir didelius biudžetus turintys Stambulo „Galatasaray Odeabank“ (Turkija), Miuncheno „FC Bayern“ (Vokietija), Podgoricos „Budučnost Voli“ (Juodkalnija) ir Emilijos Redžo „Grissin Bon“ (Italija) klubai.

Pasak „Lietkabelio“ trenerio Gintaro Kadžiulio, nagrinėjant šių komandų sudėtis akivaizdu, kad silpnų komandų nėra, tačiau patrankų mėsa komanda būti neketina.

„Visos ekipos grupėje yra aukšto lygio. Nėra tokių, kur galime drąsiai sakyti, kad laimėsime abejas rungtynes. Antra vertus, nėra ir tokios komandos, kurios negalėtume įveikti. Ypač namuose, kur turime galingą sirgalių palaikymą, galime drąsiai žaisti su bet kuria komanda ir tikėtis pergalės. Patrankų mėsa nebūsime – esame tikrai gera komanda, Lietuvos vicečempionai, šiuo metu ir turnyrinės lentelės viršuje. Tai irgi daro įspūdį priešininkams. Mano asmenine prognoze, iš grupės į kitą etapą išeisime“, – pasakojo G. Kadžiulis.

Pirmoji „Lietkabelio“ priešininkė Jeruzalės „Hapoel Bank Yahav“ ekipa yra viena iš komandų, realiai pretenduojančių į „EuroCup“ čempionės vardą. Praėjęs sezonas šiai komandai buvo itin įsimintinas. Komanda „EuroCup“ turnyre buvo sustabdyta tik po atkaklių pusfinalio rungtynių su „Valencia“ (Ispanija), o Izraelio čempionate pasidabino nugalėtojų laurais. Šį sezoną prie komandos prisijungė tokie stiprūs žaidėjai kaip vidurio puolėjas Alenas Omicas, tris kartus Eurolygos čempionas Fotis Katsikaris ir Austinas Daye. Iš viso net aštuoni šios komandos žaidėjai turi patirties stipriausioje Europos lygoje.

Pasak „Cido“ arenos vadovo Tomo Inčiko, kiekvienos „Lietkabelio“ rungtynės Panevėžyje taps tikra švente krepšinio mylėtojams. 

„Prieš porą metų tik nedrąsiai svajojome apie tai, kad Panevėžyje išvysime stipriausias Europos krepšinio ekipas ir aukščiausio meistriškumo sportininkus. Jau pirmajame Europos taurės turnyro etape „Lietkabelis“ susitiks su garsiais ir pajėgiais klubais. Laikome sukryžiavę pirštus, kad komanda iškoptų į kitą etapą ir „Cido“ arenoje išvystume dar daugiau gražaus krepšinio“, – sakė T. Inčikas.

„Lietkabelio“ ir „Hapoel Bank Yahav“ rungtynių pradžia – trečiadienį 18.45 val.