Sportas

2017.10.10 09:55

Į legendinį NBA klubą išvykusio D. Adomaičio laukė malonūs siurprizai

Donatas Urbonas, 15min.lt2017.10.10 09:55

Kai Dainius Adomaitis susikrovė lagaminus ir išvyko pasisvečiuoti į „Boston Celtics“ organizaciją, Lietuvos rinktinės treneris manė, kad Benas Matkevičius bus vienintelis jį su legendine NBA organizacija siejantis žmogus. Tačiau Bostone D. Adomaičio laukė daugiau siurprizų.

Žengęs į „Celtics“ bazę nacionalinės komandos strategas nusišypsojo pažįstamiems veidams. Bostono klubo trenerių štabe dirba asistentai Jay Larranaga ir Jerome`as Allenas – du krepšininkai, su kuriais dar būdamas žaidėjas D. Adomaitis ne kartą susitiko aikštėje. „Tai palengvino bendravimą. Galėjau klausti dalykų, kodėl daro taip, o ne kitaip. Kodėl šioje situacijoje akcentuojami vieni, o ne kiti dalykai. Bendravimas buvo labai atviras“, – grįžęs iš Amerikos 24sek pasakojo D. Adomaitis.

43 metų vyras daug kalbėjo ir su „Celtics“ krepšinio operacijų vadovo, vieno svarbiausių žmonių organizacijoje, Danny Ainge`o sūnumi Austinu, kuris atsakingas už visą personalą. Bet maloniai savo atvirumu nustebinusiame legendiniame NBA klube D. Adomaitis turėjo užtektinai progų pasišnekėti ir su vyr. treneriu Bradu Stevensu. 40-metis specialistas laikomas NBA ateities treneriu ir po sėkmingo praėjusio sezono buvo labai arti lygos metų stratego apdovanojimo.

„Stevensas paliko labai didelį įspūdį, – neslėpė D. Adomaitis, kuriam pažintis su šiuo specialistu buvo vienas svarbiausių kelionės į JAV uždavinių. – Pirmiausia, kaip žmogus, nes teko tikrai daug bendrauti prieš ir po treniruočių ar pasišnekėti individualiai. Tai labai atviras treneris. Manau, tai NBA ateities specialistas. Stevensas labai akcentuoja detales ir individualiai priima žaidėjus. Bradas daug laiko skiria individualiems pokalbiams treniruotės metu, pertraukėlėse. Ypač akcentuojamos tos detalės. Tai labiausiai įstrigo.“

 

Very inspiring experience, thank you Brad Stevens!#celtics #bradstevens #nba

A post shared by Dainius Adomaitis (@dainius_adomaitis) on Oct 6, 2017 at 10:07am PDT

Kitas svarbus D. Adomaičio dešimties dienų vizito tikslas Bostone buvo išvysti NBA klubo pasiruošimą pirmosioms rungtynėms nuo A iki Z. Lietuvos rinktinės strategas išvydo, kaip į pirmąsias „Celtics“ pratybas rinkosi net 19 žaidėjų su Kyrie Irvingu priešakyje. Nors žaidėjų kiekis atrodo įspūdingai – tai beveik dvi Lietuvos rinktinės, „Celtics“ personale yra tiek asistentų, kad kiekvienas treneris prižiūrėjo po du krepšininkus.

„Tie žmogiškieji ištekliai yra įspūdingi, – neslėpė D. Adomaitis. – Du žaidėjai turi po asistentą, kuris rūpinasi jų individualiu darbu prieš ir po treniruotės, vaizdo peržiūromis. Jie filmuoja treniruotes, analizuoja, kas jose buvo darome ne taip, ką galima daryti geriau. Organizacija yra aukščiausiame lygyje. Mums galima daug ko pasimokyti ir galbūt pritaikyti prie savų dalykų. Kai kurie dalykai nereikalauja didelių išlaidų.“

Iš praėjusio sezono „Celtics“ sudėties, kuri pasiekė NBA Rytų konferencijos finalą, liko tik keturi žaidėjai, todėl Brado Stevenso komandos laukė didžiulis darbas. D. Adomaičiui buvo įdomu ir aktualu pamatyti, kaip amerikietis susitvarkys su šiais iššūkiais. Jam pačiam jau lapkričio viduryje greičiausiai teks burti visiškai naują neįprastą Lietuvos rinktinę FIBA langams.

Jaunas strategas pirmiausia pradėjo nuo puolimo. D. Adomaitis pačiam B. Stevensui pokalbio metu užsiminė, kad Europoje daroma priešingai – kur kas didesnis dėmesys skiriamas gynybai. Amerikietis atsakė, kad kai komandoje yra tiek naujokų, svarbiausia juos įvesti į bendrą puolimo sistemą, nes dėl įtempto tvarkaraščio ir skrydžių geroms treniruotėms ir korekcijoms laiko lieka per mažai. D. Adomaitis dalijosi kitais savo metodikos niuansais, kurie domino JAV specialistą. Bet ir lietuvis iš Bostono atsiveš NBA lygio patarimų.

„Vienas dalykas, kas tikrai labai nustebino ir džiugino, tai informacijos pasidalijimas. Kas vyksta treniruotėse, pasiruošimas prieš, po treniruočių, bendravimas. Jei kilo kokių nors klausimų, šalia buvo geriausių universitetų treneriai, du treneriai iš Ispanijos, Valensijos strategas Pedro Martinezas, JAV moterų rinktinės treneris. Bostonas labai geranoriškai žiūrėjo į tai, kad kiti norėjo pasidomėti jų procesu, jį įvertinti. Klausė ir patys nuomonės, kaip atrodo iš šono. Domėjosi, kaip yra Europoje. To artumo dažnai trūksta mums. Rengiame uždaras treniruotes, nieko neįsileidžiame. Bet yra mažų niuansų, kuriuos galime pritaikyti pas save.“ „Celtics“ bazę ir Bostoną pirmosiomis dienomis aprodė Benas Matkevičius, Dainiaus Adomaičio asistentas Lietuvos rinktinėje.

Pats tarptautiniu skautu Bostone dirbantis lietuvis nemėgsta apie save kalbėti, bet D. Adomaitis patikino, kad „Celtics“ organizacijoje jį visi vertina ir yra labai patenkinti jo darbu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt