Sportas

2017.10.09 18:31

Aiškėja pasaulio futbolo čempionato mozaika: į kurias kovas dar reikėtų atkreipti dėmesį

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2017.10.09 18:31

Į pabaigą artėjant atrankoms į pasaulio futbolo čempionatą, dėliojasi vis aiškesnis šio, labiausiai prestižinio futbolo turnyro kontūrai. Tiesa, dar lieka daug nežinomųjų, o šiomis dienomis vyksiančius svarbiausius mūšius apžvelgia LRT.lt.

Daugiausiai nežinomųjų – Europoje

Prasidedant lemtingajai savaitei Senajame žemyne bilietus į kitąmet vyksiantį turnyrą jau turi Vokietija, Lenkija, Anglija, Ispanija, Belgija bei turnyro šeimininkė Rusija

O visa kita – nežinomybė. Ir dėl pirmų, ir dėl antrų vietų grupėse. Geriausios 8 antras vietas grupėse užėmusios komandos kovos dar papildomoje atrankoje. Tiesa, čia neskaičiuojami dvikovų rezultatai su blogiausiomis grupės ekipomis.

D grupės viršūnėje įsitaisiusi Serbija turi visas galimybes ten ir išsilaikyti – jai pirmadienio vakarą tereikia namuose nugalėti Gruziją. Kur kas daugiau intrigos – dėl antrosios vietos grupėje: Velse susikaus vietos rinktinė ir Airija. Pastariesiems būtina pergalė, o štai 2016 metų Europos čempionate iššovusiems valams jų pergalės ir Serbijos nesėkmės prieš Gruziją atveju atitektų ir pirmoji vieta grupėje bei tiesioginis kelialapis į pasaulio čempionatą.

P - žaista rungtynių, W - pergalės, D - lygiosios, L - pralaimėjimai, F - pelnyti įvarčiai, A - praleisti įvarčiai, GD - įvarčių santykis, Tšk - surinkti taškai.

Futbolo gerbėjai pirmadienį gali tekti persiplėšti perpus, nes ne ką mažesnė drama laukia ir Ukrainoje, kur aikštės šeimininkai priims kroatus. Kroatams vienintelis tikslas – nepralaimėti, o štai ukrainiečiai į galimybe sudalyvauti pasaulio čempionate neabejotinai kabinsis nagais ir dantimis. Pirmoje vietoje I grupėje, regis, išliks islandai, kurie pirmadienį egzaminuos grupės autsaiderį Kosovą.

Visai kitaip – G grupėje, kur neliko jokios intrigos. Čia, dar prieš prasidedant paskutiniams grupių susitikimams, aišku, kad Ispanijos rinktinė užims pirmą vietą, o italai dėl vietos pasaulio čempionate dar kausis papildomame atrankos turnyre.

Antradienį žiūrovų laukia ne ką mažiau įdomios dvikovos. Dėl pirmosios B grupės vietos Portugalija namie susigrums su grupės lydere Šveicarija. Jei juos pavyktų įveikti, portugalai užimtų pirmąją vietą grupėje, mat tuomet, nors ir turėtų tiek pat taškų, kiek šveicarai, tačiau jų pelnytų ir praleistų įvarčių santykis būtų kur kas geresnis.

Lašas intrigos lieka ir H grupėje, kur Bosnija ir Hercegovina svečiuose turi nugalėti estus ir laukti graikų nesėkmės prieš Gibraltarą. Tačiau tokia tikimybė mažai tikėtina.

Ne ką daugiau vilties yra A grupėje rungtyniaujančiai Nyderlandų rinktinei. Ji antradienį namuose privalo nugalėti švedus rezultatu 7:0, jei nori tęsti kovą dėl kelialapio kitąmet į Rusiją.

Karšta ne tik Senajame žemyne

Futbolo sirgalių antradienio vidurdienį laukia ne ką mažiau įdomios rungtynės – dėl galimybės žaisti pasaulio čempionate atsakomoje dvikovoje susigrums Australija ir Sirija. Tiesa, pastaroji rinktinė treniruojasi savotiškoje tremtyje, mat dėl šalyje vykstančio karo galimybė rungtynėmis nudžiuginti sirus tampa neįmanoma.

Sirijos sostinėje Damaske švenčiančios minios po lygiųjų su Australija, AFP/Scanpix nuotr.

Šios poros nugalėtoja turės įveikti dar vieną barjerą – susigrumti su geriausia Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų asociacijų futbolo konfederacijos komanda. Čia naktį iš antradienio į trečiadienį 3 valandą nakties Lietuvos laiku atkakliausių futbolo sirgalių laukia net trys dvikovos dėl kelialapio į pasaulio čempionatą. Visus šansus ten atsidurti savo rankose turi JAV futbolininkai, kurie turi nugalėti autsaiderius Trinidado ir Tobago futbolininkus. Kitose rungtynėse Panama taip pat laiko savo likimą savo rankose – šiai rinktinei namuose reikia įveikti Kosta Riką, kuriai šios rungtynės nieko nebelemia. Jai į nugarą kvėpuoja Hondūras, kuris Panamą galėtų aplenkti, jei įveiktų meksikiečius 7 įvarčių persvara, o panamiečiai laimėtų tik minimaliu skirtumu.

Kiek anksčiau, 2:30 val. nakties Lietuvos laiku, Pietų Amerikoje prasidės itin atkaklios dvikovos dėl vietos pasaulio čempionate. Čia vienintelė dėl savo likimo rami Brazilija, kuri susitiks su Čile. Čia dėl vietos pasaulio čempionate dar kovoja net 6 komandos, o didžiausią ažiotažą kelia Argentinos su vienu geriausių futbolo žaidėjų pasaulyje Lioneliu Messi priešakyje likimas – ji išvykoje susitiks su Ekvadoru, kuriam šios rungtynės nieko nebelemia. Jei susitikimo lyderiai pralaimėtų, jiems reikia tikėtis, kad Kolumbija įveiks Peru didesne persvara, nei patys argentiniečiai pralaimėjo. Taip pat jiems reikėtų laukti Paragvajaus nesėkmės prieš Venesuelą.

Jei argentiniečiams pavyktų patekti ne į laimingųjų ketvertuką, o užimti bent penktą vietą, jų lauktų papildomos rungtynės su Naująja Zelandija – stipriausia Okeanijos konfederacijos komanda. 

Likusios dvikovos Pietų Amerikoje:

Brazilija – Čilė;

Ekvadoras – Argentina;

Paragvajus – Venesuela;

Peru – Kolumbija;

Urugvajus – Bolivija.