Sportas

2017.12.19 12:08

E. Jankauskas apie savo žaidėjus po rungtynių su Anglija: šaunuoliai

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2017.12.19 12:08

Lietingą sekmadienį atrankos ciklą į 2018 metų pasaulio futbolo čempionatą pralaimėjimu 0:1 (0:1) anglams užbaigusi Lietuvos futbolo rinktinė nusipelnė jos vairininko Edgaro Jankausko pagyrų. Anot jo, tokia komanda, kuri šį šaltą rudens vakarą pasirodė ant dirbtinės LFF stadiono vejos, gali būti pavyzdys visai futbolo bendruomenei.

„Tai buvo pačios geriausios rungtynės pagal užsivedimą, pagal plano laikymąsi. Pirmas kėlinys turbūt buvo geriausias šioje atrankoje. Vyrai parodė, kiek jėgų jie gali atiduoti, kaip jie gali aukotis. Noriu padėkoti žaidėjams už atsidavimą. Vyrai atidavė visas jėgas. Šaunuoliai. (...) Tai buvo puikus pavyzdys jauniems žaidėjams, futbolo visuomenei, ko reikia, kad žengtume tą žingsnelį į priekį. Savyje turime daug jėgų, noro. (...) Šis ciklas parodė, ko mums labiausiai reikia futbole. Galime būti taktiškai disciplinuota komanda, tuo maskuoti savo trūkumus“, – pagyrų savo kariaunai negailėjo E. Jankauskas.

Vos trečdalį rungtynių laiko kamuolį kontroliavę lietuviai atliko 6 smūgius, tačiau tik du skriejo į vartų plotą. Rungtynių pradžioje netoli tikslo buvo Darvydas Šernas, o jau baigiantis rungtynėms rezultatą galėjo išlyginti po keitimo aikštėje pasirodęs Deivydas Matulevičius.

Prastą progų realizaciją po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje akcentavo ir vyriausiasis rinktinės treneris.

„Labiausiai trūko užbaigti ataką. Taip arti įvarčio su Anglijos rinktine dar nebuvome. (...) Gaila, kad nerealizavome savo susikurtų progų“, – teigė E. Jankauskas, pridėjęs, kad nemažai prie rungtynių baigties prisidėjo ir tai, kad anglai buvo kur kas pajėgesni fiziškai.

Tiesa, jie į Vilnių atvyko ne stipriausios sudėties. Puolimo smaigalyje rungtyniavo teisėjo pirmame kėlinyje paskirtą 11 metrų baudinį realizavęs geriausias F grupės puolėjas (5 įvarčiai) Harry Kane`as. Jam talkino Dele Alli ir Marcusas Rashfordas bei po keitimo aikštėje pasirodę Danielis Sturridge`as ir Jesse Lingardas.

Tačiau stadione rungtynes stebėjusi didžiulė Anglijos rinktinės sirgalių minia išvydo ir du naujokus. Pirmąkart nacionalinės rinktinės aprangą apsivilko saugas Harry Winksas ir gynėjas Harry Maguire`as.

Debiutantai turėjo ir progų pasižymėti bei buvo šiltai sutikti iš Anglijos atvykusių sirgalių. Lietaus neišsigando ir į stadioną sugūžėję Lietuvos rinktinės sirgaliai, kurie nusipelnė ir E. Jankausko pagyrų.

LFF stadionas sekmadienio vakarą, nepaisant šalčio ir lietaus, buvo pilnutėlis, BNS nuotr.

„Norėčiau padėkoti žiūrovams, kurie nepabūgo šalto lietaus ir oro, kurie suteikė mums jėgų“, – teigė vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris.

Jis taip pat pridėjo, kad sirgalių socialiniuose tinkluose ar stadione išreikšta kritika yra itin svarbi.

„Ačiū už kritiką. Kuo daugiau kritikos, tuo geriau. Kuo daugiau kalbos apie futbolą, tuo geriau futbolui“, – mano Lietuvos rinktinės vairininkas.

O kritikos rinktinė itin daug sulaukė po lygiosiomis pasibaigusių ketvirtadienio rungtynių su Malta. Vos 6 taškus per 10 rungtynių surinkę lietuviai F grupėje liko priešpaskutiniai – jie tris kartus sužaidė lygiosiomis (su Slovėnija, Škotija ir Malta) ir vos kartą nugalėjo (Maltą).

Po lygiųjų atrankos pradžioje su Škotija ir Slovėnija sirgaliai tikėjosi kur kas geresnių rezultatų, tačiau pamažu į žaidimo krizę įsmukusi Lietuvos rinktinė šį rudenį galiausiai kapituliavo – po pralaimėjimo škotams rezultatu 0:3 nebeliko jokių šansų patekti į kitąmet Rusijoje vyksiantį turnyrą. Dabar mūsiškių lauks atranka į 2020 metų Europos čempionatą, tačiau, ar su E. Jankausku, intrigą išlaikė pats treneris:

„Ar jau baigėsi kontraktas? Ne šiandien apie tai galvoti, kai bus laikas, apie tai ir pagalvosim.“