2017.10.07 09:55

JAV futbolininkai dėjo didelį žingsnį link pasaulio čempionato

DELFI.lt 2017.10.07 09:55

Pasaulio čempionato atrankos Šiaurės ir Centrinės Amerikų bei Karibų jūros baseino (CONCACAF) zonoje penktadienį buvo sužaistos dvejos priešpaskutiniojo turo rungtynės.

Itin svarbią pergalę iškovojo JAV futbolininkai, kurie namuose 4:0 sutriuškino Panamos rinktinę ir dėjo didelį žingsnį link 2018 metų pasaulio pirmenybių Rusijoje.

Galingai rungtyniavusius amerikiečius jau 8-ąją minutę į priekį išvedė šalies futbolo ateitimi laikomas Christianas Pulisičius. Po 11 minučių rezultatą padvigubino Jozy Altidore`as.

Rezultatas triuškinančiu tapo dar iki pertraukos. 11 metrų baudinį realizavęs J. Altidore`as pelnė antrąjį savo įvartį. Paskutinę vinį į Panamos karstą 63-ąją minutę dūrė Bobby Woodas.

JAV nacionalinė komanda šios pergalės dėka su 12 taškų turnyrinėje lentelėje pakilo į trečiąją vietą, garantuojančią tiesioginį kelialapį į pasaulio čempionatą.

Užsitikrinti šį kelialapį Bruce`o Arena auklėtiniai gali paskutiniosiose atrankos rungtynėse kitą savaitę, kai išvykoje susitiks su autsaidere Trinidado ir Tobago rinktine.

Išstumti iš trečiosios pozicijos amerikiečius gali tie patys Panamos futbolininkai, per 9 mačus surinkę 10 taškų, ir 8 rungtynes sužaidusi Hondūro rinktinė, savo sąskaitoje turinti 9 taškus.

Panama savo lemiamą mačą žais prieš Kosta Riką, o Hondūrui dar teks kautis su ta pačia Kosta Rika ir atrankos lydere Meksika, kuri penktadienį 3:1 pranoko Trinidadą ir Tobagą.

Ketvirtą vietą atrankoje užėmusi komanda dėl kelialapio į pasaulio čempionatą turės kovoti su Azijos atrankos atstovais.

Rezultatai:

JAV 4 – 0 Panama

8' Christianas Pulisičius [1 – 0]

19' Jozy Altidore'as [2 – 0]

43' Jozy Altidore'as [3 – 0] – 11m. baudinys

Meksika 3 – 1 Trinidadas ir Tobagas

66' Shahdonas Winchesteris [0 – 1]

78' Hirvingas Lozano [1 – 1]

89' Javieras Hernandezas [2 – 1]

90' Hectoras Herrera [3 – 1]