Sportas

2017.10.06 22:38

FIBA kaltina Eurolygą žlugdant krepšinio šeimą

15min.lt 2017.10.06 22:38

FIBA sureagavo į Eurolygos žingsnį nesitaikyti prie jų pateikto tvarkaraščio. 

Penktadienį Eurolygos klubai vienbalsiai sutarė, kad nepriims FIBA pasiūlymo keisti nustatytą tvarkaraštį. FIBA į tai sureagavo žaibiškai ir pasmerkė Eurolygos sprendimą.

„FIBA yra nusivylusi, kad Eurolyga nusprendė nepakeisti savo rungtynių datų. Šis mažas pakeitimas akimirksniu būtų išsprendęs grafiko konfliktą, kurį sukėlė pati Eurolyga, kai paskelbė savo tvarkaraštį, neatsižvelgdama į FIBA langus, kurie buvo paskelbti dar 2015 metais. FIBA ne tik pasiūlė sprendimą, kuris buvo protingas ir praktiškas, bet ir perkėlė rungtynes, kad jis būtų patogesnis. Eurolygos sprendimas reiškia, kad buvo praleista auksinė galimybė išspręsti problemą, kuri liečia žaidėjus, klubus, nacionalines komandas ir sirgalius. Tai dar labiau patvirtina, kad Eurolyga galvoja tik apie mažą klubų skaičių ir atmeta platesnę krepšinio šeimą ir atakuoja nacionalines rinktines“, – skelbiama FIBA pareiškime.

Trečiadienį FIBA ir Eurolygos kare dėl naujosios „langų“ sistemos buvo sužibusi viltis, kai Tarptautinė krepšinio federacija perkėlė atrankos į 2019-ųjų pasaulio čempionatą rungtynes iš ketvirtadienio į penktadienį. Pakeitimai padaryti lapkričio ir kovo mėnesiais vyksiančioms rungtynėms.

Būtent ketvirtadienį (lapkričio 23 d.) Kauno „Žalgiris“ turėjo žaisti Eurolygoje, todėl tam, kad krepšininkai galėtų atvažiuoti į rinktinę, dar reikėjo ir Eurolygos žingsnio perstumdant rungtynes. FIBA buvo pateikusi pasiūlymą Eurolygai, kad Jordi Bertomeu vadovaujama organizacija perkeltų susitikimus iš ketvirtadienio ir penktadienio į antradienį.

Tačiau per posėdį Barselonoje nuspręsta, kad pokyčių tvarkaraštyje nebus, todėl vilčių ketvirtadienį Eurolygos rungtynes žaidusius krepšininkus jau kitą dieną pamatyti Kosove – beveik nėra.