Sportas

2017.10.06 19:32

Eurolyga nesilankstys FIBA – atmetė pasiūlymą keisti tvarkaraštį

15min.lt 2017.10.06 19:32

Eurolyga apsisprendė. Barselonoje vykusiame klubų vadovų posėdyje nutarta, kad į FIBA veiksmus reaguojama nebus ir rungtynės bus žaidžiamos kaip numatyta anksčiau.

Trečiadienį FIBA ir Eurolygos kare dėl naujosios „langų“ sistemos buvo sužibusi viltis, kai Tarptautinė krepšinio federacija perkėlė atrankos į 2019-ųjų pasaulio čempionatą rungtynes iš ketvirtadienio į penktadienį. Pakeitimai padaryti lapkričio ir kovo mėnesiais vyksiančioms rungtynėms.

Būtent ketvirtadienį (lapkričio 23 d.) Kauno „Žalgiris“ turėjo žaisti Eurolygoje, todėl tam, kad krepšininkai galėtų atvažiuoti į rinktinę, dar reikėjo ir Eurolygos žingsnio perstumdant rungtynes.

FIBA buvo pateikusi pasiūlymą Eurolygai, kad Jordi Bertomeu vadovaujama organizacija perkeltų susitikimus iš ketvirtadienio ir penktadienio į antradienį.

Tačiau per posėdį Barselonoje nuspręsta, kad pokyčių tvarkaraštyje nebus, todėl vilčių ketvirtadienį Eurolygos rungtynes žaidusius krepšininkus jau kitą dieną pamatyti Kosove – beveik nėra.

Susidariusią situaciją „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius dar prieš Eurolygos ėjimą vadino „absurdu“: „Kiek dar galiu kalbėti apie tą FIBA? (šypsosi.). Absurdas... Toliau. Malonu, kad jie stengiasi. Tačiau mes turime šiandien ką? Spalio 5-oji. Prasidėjo kažkokie veiksmai spalio kada? Antrą, trečią? Absurdas.

Visos arenos visoje Europoje užsakytos. Televizijos kontraktai, žaidėjų sutartys. Aš net neįsivaizduoju…

Būtų labai malonu, kad šitas karas baigtųsi. Visi esame krepšinio žmonės, iš to uždirbame. Ir žaidėjams nemalonu. Bet kodėl dabar? Kur mes buvome visą vasarą?

Ar laukėme pokerio žaidimų: kažkurie blefuos ir nueis? Bet niekas nenuėjo. Niekas nenusimetė kortų ir dabar esame šitoje situacijoje.

Absurdas. Koks mūsų (rinktinės) treneriui treniruočių procesas, jeigu žaidėjai atvažiuoja vieną dieną prieš (rungtynes)? Absurdas, absurdas...“

Rungtynių datą pakeitusi FIBA veikiausiai tikėjosi kitokio Eurolygos ėjimo, mat šis žingsnis ir pačiai Tarptautinei krepšinio federacijai nebuvo pigus: jau buvo užsakytos arenos, suplanuotos televizijos transliacijos.

Lietuvos rinktinė atranką į pasaulio čempionatą pradės grupėje, kurioje teks žaisti prieš Lenkiją, Vengriją ir Kosovą.

Jau anksčiau buvo žinoma, kad „langų“ metu į nacionalinę rinktinę negalės atvykti NBA rungtyniaujantys krepšininkai.