Sportas

2017.10.06 16:03

D. Kutkaitės turnyras suburs pasaulinį meninės gimnastikos elitą

LRT.lt2017.10.06 16:03

Tituluočiausia Lietuvos meninės gimnastikos atstovė Dalia Kutkaitė Vilniuje surengs jau trečią pasaulinio lygio turnyrą, kuriame dalyvaus garsiausios šio sporto atstovės. Olimpinių žaidynių prizininkės, Pasaulio ir Europos čempionatų nugalėtojos ir prizininkės – lapkričio 5-ąją Vilniaus „Siemens“ arenoje vyksiančiame „Dalia Kutkaite CUP 2017“ susirinks tikras meninės gimnastikos elitas iš Rusijos, JAV, Italijos, Gruzijos, Bulgarijos, Ukrainos, Baltarusijos Lietuvos ir kitų šalių. Turnyrą transliuos LRT KULTŪROS kanalas.

„Šio turnyro sėkmė ir tarp pasaulinio garso sportininkių pelnytas vardas yra įrodymas, kad meninė gimnastika Lietuvoje populiarėja, tuo labai džiaugiuosi. Žmonės iš naujo atranda, o kai kurie tik pradeda susipažinti ir pamatyti neapsakomą šio sporto grožį“, – sako turnyro sumanytoja ir organizatorė D. Kutkaitė.

Meninės gimnastikos gerbėjai sostinėje išvys tikrus stebuklus per pasirodymus kuriančią Pasaulio ir Europos čempionę Aleksandrą Soldatovą iš Rusijos, šių čempionatų prizininkę iš Bulgarijos Nevianą Vladinovą, taip pat ne mažiau tituluotą baltarusę Jekateriną Galkiną ir daugelį kitų šio sporto profesionalių. Lietuvoje vyksiantis turnyras atitinka aukščiausios tokių varžybų standartus ir yra įtrauktas į Tarptautinės meninės gimnastikos varžybų kalendorių.

Pasak D. Kutkaitės, renginio žiūrovų laukia nepamirštamas beveik keturių valandų reginys. Turnyro metu sportininkės atliks savo sportines programas (pratimai su 4 skirtingais įrankiais), o renginį vainikuos užburianti jų atliekamos parodomosios meninės (Gala) gimnastikos programa.

Daliaus Kravčiuko nuotr.

Geriausia visų laikų Lietuvos meninės gimnastikos sportininkė D. Kutkaitė 24 metus gyveno Ispanijos Karalystėje ir ten treniravo Ispanijos meninės gimnastikos olimpinės rinktinės mergaites. Olimpinių žaidynių Rio de Žaneire grupinių pratimų rungtyje Ispanija iškovojo sidabrą.

2014-aisiais D. Kutkaitė sugrįžo į Lietuvą, įkūrė savo vardo akademiją ir šiuo metu intensyviai treniruoja Lietuvos meninės gimnastikos rinktinės mergaites. Europos čempionės ir Pasaulio čempionatų prizininkės titulus turinti D. Kutkaitė su savo treniruojamos jaunių rinktinės auklėtinėmis šiemet sukūrė mažą stebuklą – pastaraisiais metais turnyrinės lentelės apačioje būdavusios sportininkės pavasarį Budapešte vykusiame Europos čempionate aplenkė senesnes šio sporto tradicijas turinčias ir prizines vietas užimdavusias  šalis ir pelnė 6-ąją vietą.

Sportininkė pabrėžia, kad Lietuvoje turime tikrai gabių ir šiam darbui pasišventusių, turinčių entuziazmo vaikų bei juos norinčių treniruoti trenerių. Ši sporto šaka, kerinti savo grožiu, reikalauja itin kruopštaus ir alinančio darbo nuo mažų dienų. Rezultatus gimnastės pradeda rodyti tik po 10 metų sunkaus darbo. Meninės gimnastikos proveržio negalima pasiekti ir dėl finansavimo trūkumo.

„Aš vis dėl to tikiu, kad galime ir turime atgaivinti Lietuvos meninės gimnastikos šlovę pasaulyje. Lietuvos mokykla buvo gerbiama ir laikoma lygiaverte šios sporto šakos lyderių: Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos mokyklų“, – pažymi Lietuvos meninės gimnastikos komiteto pirmininkė D. Kutkaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.