Sportas

2017.10.06 12:36

Gandų karuselė apie J. Valančiūną sukasi iš naujo: lietuvis – kitas?

15min.lt2017.10.06 12:36

Trukt už vadžių – vėl iš pradžių. Jono Valančiūno pavardė vėl minima kalbose apie mainus. Šįkart tam peno davė naujausias „Toronto Raptors“ vadovų ėjimas.

„Raptors“ klubas pratęsė sutartį su 24 metų 193 cm ūgio gynėju Normanu Powellu.

Su juo pasirašyta nauja ketverių metų 42 milijonų JAV dolerių vertės sutartis, kuri įsigalios nuo 2018–2019 metų sezono.

Vos 46-uoju šaukimu 2015-aisiais NBA naujokų biržoje pakviestas amerikietis tapo „Raptors“ praėjusio sezono atradimu.

Reguliariajame sezone N. Powellas per 18 minučių rinkdavo 8,4 taško, o atkrintamosiose varžybose tapo svarbių „Raptors“ permainų dalimi. Patekęs į starto penketą ir išstūmęs iš jo Joną Valančiūną, krepšininkas per 24 minutes rinko jau vid. 11,7 taško.

USA Today Sport/Scanpix nuotr.

Tada išstūmęs lietuvį iš startinės sudėties, šįkart N. Powellas, to nenorėdamas, gali išstumti JV iš Toronto.

Šiemet dar galios sena N. Powello sutartis, pagal kurią per sezoną žaidėjas uždirbs 1,4 mln. JAV dolerių. Tačiau 2018–2019 m. sezoną jo atlyginimas šoks į viršų net 10 kartų, o tai kiek komplikuos „Raptors“ finansinę situaciją.

Toronto klubo vadovai nėra tie, kaip didžiųjų NBA rinkų vadovai, kurie ne tik merkia į komandą milžiniškus pinigus, bet ir dėl išsipūtusių atlyginimų vėliau moka didžiulę porciją mokesčių.

„Raptors“ vadovybė mėgsta skaičiuoti ir taupyti. O nauja N. Powello sutartis „Raptors“ kitą sezoną paliks virš leistinos NBA algų sumos, už kurios peržengimą reikės mokėti lygai milijonus.

Tas pats nutiko dar 2017-ųjų vasarą, kai „Raptors“ įteikė ilgalaikes sutartis Kyle`ui Lowry bei Serge`ui Ibakai. Todėl Torontas turėjo iškeisti 15 milijonų per sezoną kainavusį puolėją DeMarre`ą Carrollą bei naujokų biržos šaukimą.

Gali būti, kad panašus likimas dabar laukia Jono Valančiūno, kuris šį sezoną gaus 15,5 mln., o 2018–2019 m. uždirbs 16,6 milijono.

JV sutartis su „Raptors“ galioja iki 2020-ųjų. Tiesa, 25 metų centras galės pats nutraukti įsipareigojimus su Torontu prieš 2019–2020 metų sezoną, jeigu žinos, kad NBA rinkoje galės gauti daugiau nei jam numatytus 17,6 milijono.

Pagal dabartinę situaciją, „Raptors“ gali laikyti J. Valančiūną komandoje visą šį sezoną, nes jis jau nebeturi įtakos mokesčiams.

USA Today Sport/Scanpix nuotr.

Bet, labai tikėtina, kad Toronto klubas išjudins J. Valančiūną arba kitą vasarą, jei lietuvis neviršys lūkesčių, arba dar vasario mėnesį prieš NBA mainų laikotarpio pabaigą, jeigu „Raptors“ sezonas klostysis neoptimistiškai, J. Valančiūnas nepadarys ryškaus progreso ir atsiras geras pasiūlymas.

Bet, labiau tikėtina, kad mainai galėtų įvykti po 2017–2018 m. sezono.

Vien lietuvio sutarties atsikratymas neišgelbės „Raptors“ nuo didesnių mokesčių mokėjimo, tačiau bent sumažins tą sąskaitą, kurią vėliau bus paprasčiau apkarpyti mažesniais ėjimais.

„Raptors“ 2016 ir 2017 metų vasarą sudarė naujas ilgalaikes sutartis su DeMaru DeRozanu, Kyle`u Lowry bei Serge`u Ibaka, tad, labai tikėtina, kad šie žaidėjai nebus mainomi, nebent atsirastų koks nors labai saldus pasiūlymas.

J. Valančiūno metinė sutartis komandoje pagal dydį yra ketvirta. Visų likusių „Raptors“ krepšininkų metinės sutartys nesiekia nė 3 milijonų dolerių.

J. Valančiūnui jau ruošiama ir pamaina. Vis daugiau žaisti gauna 21-erių centras iš Austrijos Jakobas Poeltlas, pernai NBA naujokų biržoje pasirinktas 9-uoju šaukimu.

Šioje pozicijoje su ilgalaikiais įsipareigojimais „Raptors“ dar turi 25-erių Lucasą Nogueirą, o S. Ibaka gali būti pastumtas iš sunkiojo krašto puolėjo į centro vietą.

Toronto žiniasklaida įsitikinusi, kad J. Valančiūnas yra kitas žmogus, kurį per artimiausius metus palies NBA mainai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt