2017.10.05 20:26

Australo vedamas „Lietuvos rytas“ išvargo pergalę Prienuose

DELFI.lt 2017.10.05 20:26

Prieš namuose priimdami Kauno „Žalgirį“, Rimo Kurtinaičio auklėtiniai surengė išvyką į Prienus. Pastaroji buvo varginanti, tačiau baigėsi pergale – „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ (4/1) svečiuose 75:69 (20:17, 16:19, 25:24, 14:9) nugalėjo ir toliau laimėjimo skonio nepajuntantį Prienų-Birštono „Vytautą“ (0/4).

Nors „Lietuvos rytas“ buvo laikomas aiškiu šių rungtynių favoritu, „Vytautas“ ginklų iš anksto sudėti nė negalvojo. Antrojo kėlinio pradžioje „Lietuvos rytui“ buvo pavykę įgyti 13 taškų persvarą (33:20), tačiau Eigirdo Žukausko ir Tado Klimavičiaus vedami šeimininkai prieš ilgąją pertrauką sugebėjo atstatyti pusiausvyrą (36:36).

Po 30 min. „Lietuvos ryto“ persvara vis dar buvo minimali (61:60).

Nors ketvirtajame kėlinyje svečiai nutolo (67:60), „Vytautas“ likus žaisti 5 min. sumažino atsilikimą iki 2 taškų (67:65). Visgi paskutinio žingsnio Virginijaus Šeškaus auklėtiniai taip ir nežengė. Nedidelę persvarą „Lietuvos rytas“ išsaugojo iki pat finalinės sirenos.

Rezultatyviausias „Lietuvos ryto“ gretose buvo 21 tašką pelnęs australas Benas Madgenas, pataikęs 9 iš 12 dvitaškių ir 1 iš 4 tritaškių.

„Vytauto“ gretose išsiskyrė 20 taškų pelnęs Tadas Klimavičius. Eigirdas Žukauskas pridėjo 18 taškų.

Kibti į atlapus svečiams šiose rungtynėse „Vytautui“ leido neblogas pataikymas iš toli (9/24 trit., 37 proc.). Snaiperių komanda laikomas „Lietuvos rytas“ realizavo tik 4 iš 16 tritaškių (25 proc.), tačiau nežymiai pranoko varžovus pagal daugumą kitų statistikos komponentų.

Savaitgalį „Lietuvos ryto“ laukia dar rimtesnis išbandymas. Sekmadienį sostinės komanda namuose susitiks su čempiono titulą ginančiu Kauno „Žalgiriu“.