Naujienų srautas

Sportas2017.12.19 12:03

Krizė tęsiasi: Maltoje – Lietuvos rinktinės lygiosios

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2017.12.19 12:03

Nors noro buvo daug, tačiau ginklų – jokių. Ne vieną pavojingą progą turėję Lietuvos rinktinės futbolininkai nerado recepto pergalei – priešpaskutinėse atrankos į 2018 metų pasaulio futbolo čempionatą rungtynėse Maltoje jie lygiosiomis 1-1 (0-1) sužaidė su aikštės šeimininkais. Šis susitikimas pratęsė jau beveik metus besitęsiančią Lietuvos nelaimėtų rungtynių seriją – paskutinį kartą pergalė buvo švęsta pernai rudenį prieš tą pačią Maltos rinktinę 2-0.

Lietuvos (FIFA-120) ir Maltos (FIFA-191) nacionalines ekipas pasitiko negausiai 17 tūkst. vietų Ta' Qali stadione susirinkę žiūrovai.

Lietuvos rinktinės vairininkas Edgaras Jankauskas rungtynėms pasirinko šiame atrankos cikle gana neįprastą gynybos liniją – po metų pertraukos į rinktinę grįžo po sunkios traumos atsigaunantis Edvinas Girdvainis, jo bendraklubis Tomas Mikuckis ir rinktinei dėl klubo reikalų už Atlanto nepadėjęs Vytautas Andriuškevičius. Georgas Freidgeimas rungtynėse nepasirodė dėl kojos skausmų. Vartuose Ernestą Šetkų pakeitė Emilijus Zubas.

Po pertraukos į rinktinę grįžo saugai Karolis Chvedukas ir Marius Papšys, tačiau jie liko ant atsarginių suolelio.

Tuo metu dėl atrankoje surinktų geltonų kortelių rinktinei šįkart negalėjo padėti gynėjas Linas Klimavičius ir puolėjas Darvydas Šernas, kurio vietą ant žaliosios vejos užėmė Deividas Matulevičius. Jis puolimo tandemą sudarė su Nerijumi Valskiu. Taip pat startinėje sudėtyje neliko atakas griaunančio saugo Artūro Žulpos. Taip E. Jankauskas, nepaisant skaudžių pralaimėjimų Škotijai (0:3) ir Slovėnijai (0:4), pasiliko prie atakuojančio, kuriančio futbolo idėjos.

Armėnui Zavenui Hovhannisyanui paskelbus rungtynių pradžią, mūsiškiai iškart ėmė kurti atakas. Pirmą pavojingą progą lietuviai turėjo jau 7 minutę, kai vienas prieš vartininką atsidūrė Arvydas Novikovas. Tačiau jis nesistengė vienas įveikti varžovų vartų sargo ir pamėgino perduoti kamuolį šiek tiek atgal į baudos aikštelės vidurį. Deja, adresato perdavimas nesulaukė ir pavojų neutralizavo aikštės šeimininkai.

Tas pats A. Novikovas 17 minutę vėl išmėgino Andrew Hoggo budrumą, tačiau į tolimą smūgį Maltos vartų sargas sureagavo ir neleido kilti didesniam pavojui. Už poros minučių geltoną kortelę užsidirbo Mantas Kuklys – dėl jos jis turės praleisti paskutinę Lietuvos rinktinės dvikovą šiame atrankos cikle su Anglija.

Nors lietuviai ir kontroliavo situaciją aikštėje, 23 minutę it žaibas iš giedro dangaus krito įvartis į mūsiškių vartus. Andrei Agius iš itin toli – maždaug 40 metrų – smūgiu į apatinį vartų kampą nuginklavo E. Zubą. 0:1 ir Lietuvos rinktinės krizė tęsiasi. Beje, tai buvo vos trečiasis Maltos rinktinės įvartis šioje atrankoje.

UEFA.com nuotr.

Tiesa, čia pat progą turėjo D. Matulevičius, tačiau kamuolys atsitrenkė į virpstą.

Kelių prie varžovų vartų ieškoję lietuviai netoli tikslo buvo sužaidus 35 minutes. Pirma D. Matulevičius atsidūrė vienas prieš vartininką, bet pateko į nuošalę, o vėliau tas pats D. Matulevičius buvo išvestas prieš vartus, tačiau jo perdavimą N. Valskiui niekais pavertė Maltos futbolininkai.

42 minutę geltoną kortelę užsidirbo ir E. Girdvainis, kuris įsirėžė į dėl kamuolio kovojusį varžovų kapitoną Andre Shembrį ir praskėlė jam galvą. Dėl medikų suteiktos pagalbos rungtynių teisėjas prie pirmojo kėlinio pridėjo porą minučių ir paskelbė ne paties geriausio mūsiškiams kėlinio pabaigą.

Per pirmą rungtynių dalį lietuviai kamuolį kontroliavo 55 proc. (Malta – 45 proc.), šešis kartus smūgiavo į vartų pusę. Iš jų 2 smūgiai skriejo į vartų plotą. Tuo metu Maltos rinktinė vos kartą smūgiavo į vartų plotą, tačiau vien šio bandymo pakako tam, kad E. Jankausko kariauną įstumtų į nepavydėtiną padėtį.

Dar neprasidėjus antrajam kėliniui tapo aišku, kad E. Jankauskas nusprendė įnešti naujovių į komandos sudėtį – mažai pirmoje rungtynių pusėje pastebimas N. Valskis į aikštę žengė M. Papšys. Maltos rinktinės gretose taip pat įvyko keitimas – traumą pirmojo kėlinio pabaigoje patyrusį A. Shembrį pakeitė Claytonas Failla.

53-ią minutę lietuviai pagaliau sugebėjo įveikti varžovų gynybą – Vykintas Slivka tolimu smūgiu iš maždaug 25 metrų nuginklavo A. Hoggą ir išlygino rezultatą. Tai buvo antrasis lietuvio įvartis šioje atrankoje.

Rungtynėse sužaidus valandą maltiečiai prasižengė prieš M. Papšį, o realizuoti baudos smūgio stojo A. Novikovas. Jis galingu smūgiu perkėlė kamuolį per sienelę, tačiau varžovų vartų sargas sureagavo į smūgį.

Už dešimties minučių – panaši situacija kitoje aikštės pusėje. Po T. Mikuckio pražangos realizuoti baudos smūgio stojo C. Failla, tačiau jo į tolimą smūgį sureagavo E. Zubas.

80 minutę E. Jankauskas atliko antrąjį savo keitimą – ant žaliosios vejos vietoj D. Matulevičiaus žengė Lukas Spalvis. Jis po 8 aikštėje praleistų minučių galėjo išsiveržti vienas prieš vartininką, tačiau nesugebėjo susistabdyti kamuolio.

Artėjant pagrindinio laiko pabaigai, prasidėjo jau ir desperatiški mėginimai – A. Novikovo šūvis iš toli buvo itin netaiklus.

Teisėjas pridėjo dvi papildomas žaidimo minutes, tačiau Lietuvos futbolininkams rezultato persverti nepavyko – galutinis rungtynių rezultatas – 1-1.

Įdomu tai, kad šios rungtynės buvo priešpaskutinės italui Pietro Ghedinui stovint už rinktinės vairo ir paskutinės žaidžiant su rinktine namuose.

Malta – Lietuva 1-1 (1-0)

23` Andre Agius (1-0)

53` Vykintas Slivka (1-1)

Geltonos kortelės:

22` Mantas Kuklys (Lietuva);

42` Edvinas Girdvainis (Lietuva);

74` Zachas Muscatas (Malta).

Penktasis susitikimas

Prieš prasidedant ketvirtadienio rungtynėms, lietuviai su Maltos futbolininkais buvo susitikę 4 kartus. Nors pirmos draugiškos rungtynės ir baigėsi lygiosiomis 1-1, vėliau mūsiškiai svečiuose įtikinamai įveikė varžovus (4-1).

Dar kitos draugiškos rungtynės tuomet Igorio Pankratjevo treniruojamai komandai baigėsi tragiškai – nors turėję progų, itin prastą atkarpą atrankoje į 2016 metų Europos čempionatą žaidę mūsiškiai iš Maltos grįžo nuleistomis galvomis – 0:2.

Šis pralaimėjimas nykštukinės šalies, kurioje gyvena apie pusę milijono gyventojų, reprezentacinei futbolo komandai buvo paskutinis lašas rinktinės sirgalių kantrybės taurėje. Atrankos rungtynėse su Šveicarija LFF stadione buvo iškabintas tuometiniam federacijos prezidentui Juliui Kvedarui skirtas transparantas su užrašu „Juliau, padovanok Lietuvai pergalę – išeik“.

Prieš metus ambicingus rezultatus rodžiusiai jau E. Jankausko vienuolikei pavyko atsirevanšuoti už šį skaudų pažeminimą Maltoje – nors ir sunkiai sekėsi pralaužti priešininkų gynybą, visgi rungtynių pabaigoje ir buvo pasiekta pergalė 2:0.

Įkaitusi kova dėl antros vietos

Kitose F grupės rungtynėse grupės lyderiai Anglijos futbolininkai jau per teisėjo pridėtą laiką namuose įveikė Slovėnijos futbolininkus. Vienintelį rungtynių įvartį pelnė Harry Kane`as. Anglai visiškai kontroliavo rungtynes ir atliko net 8 smūgius į vartų plotą. Ši pergalė lėmė, kad sekmadienio rungtynės Vilniuje anglams nieko nebelems – jie tapo nebepavejami ir užsitikrino pirmą vietą grupėje bei kelialapį į pasaulio čempionatą.

Tuo metu slovėnai dėl teorinių galimybių varžytis papildomoje atrankoje dėl kelialapio į pasaulio pirmenybes sekmadienį kovos su antroje grupės vietoje įsitaisiusia Škotija. Ši rinktinė ketvirtadienį po Chriso Martino įvarčio 89-ą minutę įveikė dešimtyje nuo 23-ios minutės (antra geltona kortelė Robertui Makui) žaidusią Slovakiją. Slovakai sekmadienį žais su Malta ir į papildomą atrankos etapą galės patekti nebent tada, jei laimės ir jei slovėnai nugalės škotus ar sužais su jais lygiosiomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi