Sportas

2017.10.05 16:22

Su nepilnamečiu futbolininku susimušęs teisėjas baigia karjerą

15min.lt2017.10.05 16:22

Po konflikto su septyniolikmečiu žaidėju futbolo teisėjas Saulius Dirda paskelbė apie atsiprašymą ir sprendimą atsisveikinti su arbitro karjera.

Sunkiai suvokiamas konfliktas kilo Kaune per Lietuvos vaikų ir jaunimo futbolo asociacijos rengiamas rungtynes tarp „Stumbro-Fenikso“ ir „Žalgiriečio“ komandų spalio 1 dieną.

Ketvirtadienį S. Dirda išplatino futbolo bendruomenei, taip pat Lietuvos futbolo federacijai ir Lietuvos futbolo teisėjų asociacijai skirtą laišką.

„Aš, Saulius Dirda, noriu atsiprašyti futbolo bendruomenės, Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos prezidento Sergejaus Slivos ir Lietuvos futbolo federacijos prezidento Tomo Danilevičiaus, kurio vardas buvo paminėtas dėl šio įvykio ir kuris sukėlė neigiamą reakciją Lietuvos futbolo pasaulyje, – rašoma Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos išplatintame S. Dirdos pareiškime. – Man labai gėda ir gaila, jog taip atsitiko. Aš tai puikiai suprantu ir manau, jog futbolo teisėjas neturėtų taip elgtis, kaip aš pasielgiau per Lietuvos vaikų ir jaunių U-19 I lygos pirmenybių rungtynes Kaune, spalio 1 dieną. Manau, jog futbolo teisėjas, ar jis būtų ką tik pradėjęs teisėjauti, ar sukaupęs didelę patirtį, negali taip elgtis rungtynių metu.

Futbolo teisėjas privalo būti pavyzdys kitiems, laikytis garbingo žaidimo ir etikos taisyklių, o aš šią ribą gerokai peržengiau. Pripažįstu tai ir todėl nusprendžiau priimti sprendimą – baigti futbolo teisėjo karjerą.

Taip pat norėčiau atsiprašyti savo kolegų teisėjų, nes dėl tokio mano poelgio buvo suterštas futbolo teisėjų vardas. Labai dėl to apgailestauju.“

S. Dirda pastarąjį dešimtmetį buvo vienas geriausių šalies teisėjų, praeityje priklausė dabar puikiai Europoje vertinamo ir į Elito arbitrų grupę besiveržiančio Gedimino Mažeikos teisėjų brigadai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt