Sportas

2017.10.05 14:51

Geriausių Europos lengvaatlečių apdovanojimų ceremoniją ves A. Palšytė

ELTA2017.10.05 14:51

Geriausia sausio ir kovo mėnesių Europos lengvaatlete tapusiai šuolininkei į aukštį Airinei Palšytei Europos lengvosios atletikos asociacija (EA) patikėjo būti „Golden Tracks“ apdovanojimų vakaro vedėja. 

Spalio 14 dieną vyksiančių apdovanojimų metu paaiškės geriausi metų lengvaatlečiai. Valandą truksiantį renginį A. Palšytė ves drauge su britu Andy Kay. 

„Iš pat pradžių apie šį reikalą pagalvojau kaip apie gerą juoką ir to rimtai nesvarsčiau, bet pagalvojusi sutikau. Man interaktyviai ir smagiai atrodė praėjusių Lietuvos sportininkų apdovanojimų renginys, kurį vedė irkluotoja Milda Valčiukaitė, – teigė A. Palšytė. – Nebus viskas paprasta, renginys anglų kalba, tiesioginis eteris, o jame dažnai būna įvairių niuansų. Jaudulio pradėjo daugėti“. 

Europos čempionė EA atstovus sužavėjo tiek išvaizda, tiek iškalba. Sportininkė kalba itin taisyklinga anglų kalba, šimtus kartų dalijo interviu užsienio žiniasklaidai, o triumfavus Europos čempionate Serbijoje rėžė kalbą arenoje sėdėjusiems tūkstančiams aistruolių. 

„Dar šiais metais vyko „Sidabrinės gervės“ renginys, kada organizatorių buvau pakviesta įteikti vieną iš apdovanojimų. Kai atėjo momentas teikti patį apdovanojimą, lipti ant scenos, jaudulio tikrai buvo. Jis buvo kitoks, nei tada, kai eini į stadioną prieš šimtatūkstantinę auditoriją. Tai visiškai kitokia patirtis, nes stadione, nors ir daug daugiau žmonių nei buvo salėje, darai tą, ką išmanai“, – sakė tituluota lengvaatletė. 

„Galvoje dėliojuosi scenarijų, tas dienas išbraukiau iš kalendoriaus. Galvoju apie pačią programą, neseniai sužinojau, kaip viskas turėtų dėliotis. Paties scenarijaus neturiu, teksto, ką turėčiau pasakyti, kol kas irgi nėra, tad repetuoti dar labai sudėtinga. Galvoju ir apie tai, kaip reikėtų apsirengti, ieškosiu dizainerių, mados namų, kurie galėtų mane aprengti“, – šyptelėjo A. Palšytė. 

Geriausiu lengvaatlečiu gali tapti Vokietijos ieties metikas Johannesas Vetteris, Turkijai atstovaujantis Azerbaidžano sprinteris Ramilis Gulijevas bei Prancūzijos daugiakovininkas Kevinas Mayeris. 

Dėl geriausios lengvaatletės titulo varžysis keturios sportininkės. EA nusprendė į kandidačių sąrašą įtraukti kūjo metikę iš Lenkijos Anita Wlodarczyk, Rusijos šuolininkę į aukštį Mariją Lasickienę, Graikijos šuolininkę su kartimi Ekaterini Stefanidi bei Belgijos daugiakovininkę Nafissatou Thiam. 

„Žinoma, kad labiau norėčiau ant scenos būti ne kaip vedėja, o kaip žmogus, kuris per metus pasižymėjo lengvojoje atletikoje. Nuoskauda šiokia tokia bus, po puikaus žiemos sezono tikėjausi, kad vasarą seksis taip pat gerai“, – teigė šuolininkė į aukštį. 

„Golden Tracks“ apdovanojimai yra sudėtinė Europos lengvosios atletikos kongreso-konvencijos dalis. Spalio 12-14 dienomis Vilniuje vyksianti konvencija yra svarbiausias ne varžybų tipo lengvosios atletikos renginys Europoje. Dalyvavimą „Golden Tracks“ jau patvirtino aštuoni pasaulio čempionai. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.