Naujienų srautas

Sportas2017.10.05 14:00

Kai kenčia žiūrovas: kodėl krepšinis užlipo ant laukiamiausio Lietuvos metų futbolo reginio?

Sekmadienį sostinėje vyks du didžiuliai sporto renginiai, tačiau didžiausias sporto aistruolis abiejų jų pamatyti nesugebės. Lietuvos krepšinio klasika „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ užlipo ant metų Lietuvos futbolo reginio – mūsų nacionalinės komandos ir Anglijos futbolininkų susitikimo LFF stadione.

Lietuvos futbolininkams tai bus paskutinės 2018-ųjų pasaulio futbolo čempionato atrankos rungtynės.

Jos mūsiškiams nieko nebelems – iš priešpaskutinės grupės vietos jau taip ar taip nebepakils, tačiau ne komandų išsidėstymas turnyro lentelėje čia svarbiausias. Juk į Vilnių atvykstą moderniojo futbolo protėviai anglai!

Bėda ta, kad Lietuvos ir Anglijos futbolininkų akistata vyks spalio 8-ąją – tą pačią dieną, kaip ir pirmasis Lietuvos krepšinio sunkiasvorių „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ susirėmimas.

Dar blogiau, kad didžiulį ažiotažą kelianti „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ kaktomuša Vilniaus „Siemens“ arenoje prasidės 17 val. 20 min., o Anglijos futbolininkai ant dirbtinės LFF stadiono dangos išbėgs 19 val.

Tai reiškia, kad net televizijos žiūrovas nespės baigti žiūrėti krepšinio mačo taip, kad išvystų Lietuvos–Anglijos dvikovos pradžią. Ką jau kalbėti apie vilniečius, kuriems po „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ rungtynių nuvykti iki stadiono per visas automobilių spūstis reikėtų maždaug valandos.

„Siemens“ arenoje laukiama 10–11 tūkst. žiūrovų. Principinio krepšinio mūšio pasiilgę ir pasikeitusių komandų jėgų skirtumą išvysti nekantraujantys sirgaliai nespės pamatyti Anglijos futbolininkų pasirodymo net ir grįžę namo prie televizoriaus. LKL rungtynės baigsis maždaug 19 val. 15 min.

„Dar šių metų vasario mėnesį „Lietuvos rytas“, planuodamas pirmojo rato rungtynes namie su „Žalgiriu“, pateikė lygai vienintelę galimą datą – spalio 8 dieną. Visi kiti savaitgalio laikai spalio ir lapkričio mėnesiais „Siemens“ arenoje buvo užimti. Vykdyti rungtynes spalio 7 d. nėra galimybės, nes abu klubai spalio 5 d. žaidžia „Betsafe–LKL“ penktojo turo rungtynes“, – 15min sakė LKL direktorius Romualdas Brazauskas.

Kaip 15min sakė LFF rinktinių direktorius Mindaugas Zurza, Lietuvos ir Anglijos rinktinių data buvo aiški vos tik ištraukus 2018-ųjų pasaulio čempionato atrankos burtus Sankt Peterburge, t.y. prieš dvejus metus, 2015-ųjų liepos 25-ąją.

Atsitiktine tvarka FIFA iškart sugeneravo rungtynių datas, o tikslus mačo laikas iškart buvo sudėliotas pagal rinkodaros kompanijų, kurioms priklauso transliacijų teisės, pageidavimus.

Pagal įprastą praktiką, FIFA rinktinių mačai atrankoje vyksta 19 val. arba 21 val. 45 min. Jau tada buvo aišku, kad po dvejų metų lietuviai su anglais mūsų šalyje žais 19 val.

„Lietuvos ryto“ vadovai žinojo apie susidubliavimą, todėl siūlė LKL bent valanda paankstinti sekmadienio susitikimą su „Žalgiriu“.

 „Klubas prašė, kad rungtynės būtų paankstintos valanda. Tačiau gavome atsakymą, kad susitikimas vyks numatytu laiku. Tvarkaraštis nėra klubo kompetencija, todėl turime derintis prie lygos sprendimo. Bet kaip suprantame, paankstinti susitikimo nepavyko dėl TV transliacijos. Mums belieka apgailestauti, kad vilniečiai turės rinktis, ką stebėti“, – 15min teigė „Lietuvos ryto“ atstovas spaudai Andrius Dainys.

Vienas LKL vadovų R. Brazauskas paaiškino, kad rungtynes transliuojanti BTV negalėjo keisti laiko.

„Šių rungtynių paankstinti taip pat nebuvo įmanoma, – 15min tikino R. Brazauskas. – Buvo svarstoma galimybė pakeisti rungtynių pradžios laiką, kad aistruoliai spėtų iš „Siemens“ arenos nuvykti į Lietuvos futbolo federacijos stadioną, tačiau buvo priimtas sprendimas korekcijų nedaryti.

LNK kanalų grupė, kuriai priklauso „Betsafe–LKL“ čempionato transliavimo teisės, numačiusi visas savaitgalio transliacijas vykdyti nuo 17 val. iki 19 val. 30 min. Televizijai, kartu ir lygai, reikia pratinti žiūrovą prie naujo kanalo – BTV televizija transliuoja „Betsafe–LKL“ kovas tik nuo šio sezono.

Be to, labai svarbus pastovus rungtynių laikas. Taigi žiūrovui vis dar gali būti painu dėl kanalo, o paankstinus šias rungtynes, painiavos būtų įnešta dar daugiau.

Po diskusijų priimtas bendras sprendimas likti prie įprasto transliacijos laiko.“

Birželį apgynęs LKL čempionų titulą, Šarūnas Jasikevičius su savo asistentais Dariumi Maskoliūnu, Dariumi Songaila ir dar keliais žalgiriečiais linksmai kulniavo į LFF stadioną pasižiūrėti Lietuvos ir Slovakijos futbolininkų rungtynių.

Dabar vyrai nespės pasižiūrėti futbolo net per televiziją. Nors Šaras be Lietuvos rinktinės dar labai palaiko Vokietiją ir kartu su Linu Kunigėliu juokiasi iš tų, kurie serga už anglus, jis ir kiti sporto fanatikai būtų norėję pasižiūrėti į futbolo tautos pamokas Lietuvai iš arti Vilniuje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi