Sportas

2017.10.03 15:38

Kauno „Žalgirio“ bėdos: biudžete trūksta 1 mln. eurų

LRT.lt 2017.10.03 15:38

Antradienį Kauno „Žalgirio“ klubas surengė tradicine tampančią spaudos konferenciją, kurioje be kitų klausimų buvo pristatyta ir 2017–2018 m. sezono finansinė prognozė. Pasak „Žalgirio“ generalinio direktoriaus Pauliaus Motiejūno, nesant generalinio remėjo, susidaro 1 mln. eurų deficitas formuojamame biudžete.

Kiekvieno sezono pradžioje rengiamos konferencijos metu pasidžiaugta vis labiau išsilaisvinant iš skolų šleifo. Kontroliuojama ir po truputį likviduojama skolos našta leis kur kas didesnę biudžeto dalį paskirstyti komandos žaidėjų bei trenerių reikmėms. Palyginus su praėjusiu sezonu, atlyginimų komandos nariams krepšelis išaugo nuo 5,2 mln. iki  5,6 mln. eurų.

Deklaruojamas biudžetas turėtų būti panašus kaip praėjusį sezoną – 8,5 mln. eurų, o tai yra 0,2 mln. eurų daugiau nei pernai. Tiesa, šią sumą „Žalgirio“ vadovybei dar teks surinkti, nes komanda vis dar ieško generalinio rėmėjo. Praradus jį ir keletą mažesnių rėmėjų, garantuotų pajamų prognozė šiuo metu siekia 7,5 mln. eurų. Didžiausiu „Žalgirio“ partneriu išlieka Kauno savivaldybė, kuri ir artėjantį sezoną skirs 2 mln. eurų.

Sportiniai Kauno „Žalgirio“ tikslai taip pat nesikeičia – apginti Lietuvos čempionų ir Karaliaus Mindaugo taurės titulą bei ugdyti nugalėtojų mentalitetą Eurolygoje.

„Puikiai žinote, kad liko treneris Šarūnas Jasikevičius. Kaip ir pernai, mes su juo esame kalbėję, kad kiekvienos rungtynės mums yra iššūkis ir nauja istorija. Jose turime kaskart iš naujo kautis ir ugdyti nugalėtojų mentalitetą. Dėl to Eurolygoje nesame nurodę tikslaus pergalių skaičiaus, o tikimės dėl jų kovoti prieš bet ką ir bet kur kiekvienose rungtynėse“, – apie sportinius tikslus kalbėjo „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas.

Bene svarbiausiu Lietuvos čempionų vadovybės tikslu įvardintos generalinio rėmėjo paieškos, dėl kurio nebuvimo susidaro 1 mln. eurų deficitas formuojamame biudžete.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad lėšos iš rėmėjų mažėja toliau nepaisant gerų rezultatų. Mums trūksta 1 milijono eurų. Tai nėra katastrofa. Tikrai vedame derybas su potencialiais rėmėjais, bet čia pristatome dabartines turimas sutartis. Tikimės, kad artimiausiu metu mums pavyks išspręsti šiuos klausimus bent iš dalies“, – būsimojo sezono pristatyme teigė P. Motiejūnas.

„Žalgirio“ direktoriaus teigimu, komandai tampant vis ryškesne Europoje, didesnį dėmesį komandai rodo užsienio investuotojai, o ne Lietuvos.

Vienu iš prioritetinių iššūkių taip pat pristatyta idėja organizuoti draugiškas rungtynes užsienyje. Šiam žingsniui itin pastūmėjo nusisekęs „Titanų Trofėjaus“ turnyras Londone, kur lietuviai tiesiog užplūdo „Copper Box“ areną.

Spaudos konferencijoje taip pat paskelbta, kad per 2016–2017 m. sezoną pajamos iš bilietų išaugo net 36 proc., tad kasmet kylanti bilietų pardavimų kreivė, leidžia tikėtis 2,3 mln. eurų įplaukų į biudžetą – 0,2 mln. eurų daugiau nei praėjusį sezoną. Tokį tikslą pagrindžia ir padidėjęs abonementų savininkų skaičius nuo 5713 iki 5953.

Lietuvos čempionų vadovas pasidžiaugė atnaujintu komandos automobilių parkų bei čarteriniais skrydžiais į Eurolygos išvykas tiesiai iš Kauno. Taipogi laimėjimais marketingo srityje – sidabriniu Eurolygos apdovanojimu, tęsiamu „Žalgirio ekspreso“ bei kitais projektais.