Sportas

2017.10.02 23:11

Auksą pelniusį ultramaratonininką A. Sorokiną sveikino oro uoste

BNS2017.10.02 23:11

Pirmadienį į Lietuvą parskrido savaitgalį istorinę pergalę pelnęs ultramaratonininkas Aleksandras Sorokinas. Sportininkas laimėjo klasikinį Graikijos ultramaratoną – 246 km Spartatlono lenktynes, ir tapo pirmuoju tai padariusiu mūsų šalies sportininku.

Nuo Atėnų iki pietinio Spartos miesto lietuvis nubėgo per 22 valandas 04 minutes 04 sekundes – tai yra penktas geriausias laikas pasaulyje per visą istoriją ir neabejotinai greičiausiai įveiktas atstumas tarp lietuvių bėgikų.

Atėnų Akropolyje 35-asis Spartatlonas startavo rugsėjo 30 d., o jame iš viso varžėsi 369 bėgikai iš 50 skirtingų šalių.

„Labiausiai džiaugiuosi tuo, kad dar kartą įrodžiau sau ir kitiems, ką gali žmogaus organizmas ir kaip yra svarbu ryžtingai siekti užsibrėžtų tikslų. Pergalės džiaugsmas, kai finišuoji, yra neapsakomas, tačiau kai parvežus auksą tave pasitinka artimieji ir kolegos, kurie tave palaikė ir tikėjo tavimi dar prieš didįjį finišą, apima tikra euforija“, – apie savo pasiekimą pasakoja krupjė „Olympic Casino“ dirbantis A. Sorokinas.

Klasikinį Graikijos ultramaratoną laimėjęs lietuvis tvirtina, kad vienos sunkiausių lenktynių pasaulyje reikalavo itin rimto pasiruošimo, susikaupimo bei motyvacijos. „Bėgome kalvotose vietovėse, duobėtais keliais, per vynuogynus bei alyvmedžių giraites. Trasa buvo pilna įvairiausių iššūkių, o viena sunkiausių užduočių buvo naktį užbėgti į 1,2 km Partenijaus kalną“, – pasakoja bėgikas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt