Sportas

2017.12.19 12:02

Skaudžiai Slovėnijoje nudegusi Lietuvos futbolo rinktinė bandys reabilituotis Maltoje

Pirmadienį į Maltą išskridusi Lietuvos futbolo rinktinė nori kuo greičiau nori pamiršti skaudžius pasaulio čempionato atrankos pralaimėjimus Škotijai ir Slovėnijai. Paskutinėse dviejose atrankos rungtynėse šią savaitę treneris Edgaras Jankauskas tikisi, kad žaidėjai nepraras entuziazmo ir bandys reabilituotis. Šias rungtynes tiesiogiai stebėkite per LRT TELEVIZIJĄ ir naujienų portale LRT.lt. TIESIOGINĖ TRANSLIACIJA.

Po prieš mėnesį patirtų triuškinamų pralaimėjimų prieš Škotiją (0:3) ir Slovėniją (0:4) Lietuvos futbolo rinktinė bandys atsitiesti paskutinėse dviejose 2018 metų pasaulio čempionato atrankos dvikovose. Pirmadienį išskridusiai komandai ketvirtadienio rungtynės išvykoje su Malta ir sekmadienio dvikova namuose su Anglija jau nieko nebelems – pakilti aukščiau penktosios F grupės vietos lietuviai nebeturi šansų.

„Ko gero, šiuo metu yra svarbiausia neprarasti entuziazmo tarp tų pralaimėjimų, kadangi mūsų rungtynės yra kas mėnesį, kas du. Manau, čia problemų nebus – kiekvieną kartą, kai vyrai atvažiuoja, jie nori laimėti. Aišku, tos nesėkmės palieka neigiamą poskonį, tačiau tai tik stumia mus į priekį tas noras tik didėja iškovoti pergalę“, – teigia Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas.

Lietuviai bandys antrą kartą nugalėti Maltos futbolininkus. Būtent rungtynėse su šia rinktine lietuviai atrankos turnyre iškovojo vienintelę pergalę. Tačiau ir ji nebuvo lengva – prieš metus namuose Lietuvos rinktinei sunkiai sekėsi pralaužti Maltos gynybą, o pergalė 2:0 pasiekta tik rungtynių pabaigoje.

„Aišku, važiuojame tik dėl pergalės. Žinome ir gerbiame Maltos komandą, nes tai tikrai gera rinktinė, ką parodė ir rungtynėse su mumis. Žiūrint tas visas paskutines jų rungtynes namuose, visi turėjo su jais vargo“, – teigia Lietuvos rinktinės saugas Fedoras Černychas.

Edgaras Jankauskas rungtynėms su Malta ir Anglija į rinktinę po pertraukos pakvietė gynėjus Vytautą Andriuškevičių ir Tomą Mikuckį bei saugus Karolį Chveduką ir Marių Papšį. Tačiau komandai susitikime su Malta dėl geltonų kortelių negalės padėti puolėjas Darvydas Šernas ir gynėjas Linas Klimavičius.

„Aišku, kada rezultatai nėra patenkinami, ieškome naujovių, ieškome naujų žaidėjų, kad kažkiek supurtytume grupę. Manau, kad visi žaidėjai, kurie atvažiuoja į rinktinę, tai dienai yra stipriausi ir verčiausi ten būti“, – įsitikinęs Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas.

Lietuvos rinktinės rungtynes su pergalės skonio F grupėje dar neragavusia Malta (ketvirtadienį nuo 21.30 val.) ir lydere Anglija (18.30 val.) tiesiogiai galėsite stebėti per LRT TELEVIZIJĄ ir naujienų portale LRT.lt.

Į kitų metų pasaulio futbolo čempionatą pateks tik devynių grupių nugalėtojos, o aštuonios geriausios antrąsias vietas užėmusios rinktinės kovas tęs atkrintamosiose rungtynėse.