Sportas

2017.10.02 12:21

M. Kalnietis ir J. Mačiulis atsidūrė užribyje: kodėl?

15min.lt 2017.10.02 12:21

Ispanijos ir Italijos čempionatai startavo pastarąjį savaitgalį, tačiau du Lietuvos rinktinės senbuviai Mantas Kalnietis ir Jonas Mačiulis liko prie starto linijos. Kodėl mūsiškiai atsidūrė užribyje?

Nors Madrido „Real“ ir Milano „Olimpia“ klubai jau dalyvavo Italijos bei Ispanijos supertaurės turnyruose ir sužaidė pirmąsias nacionalinio čempionato rungtynes, nei M. Kalnietis, nei J. Mačiulis dar nė sykio oficialiose rungtynėse neišbėgo ant parketo.

Du nacionalinės komandos starto penketo nariai tapo legionierių limito įkaitais.

M. Kalniečiui galioja lankstesnis Italijos pirmenybių legionierių limitas.

Pagal Italijos lygos taisykles, klubai gali registruoti daugiausiai 7 užsieniečius.

Yra dvi legionierių limito formulės.

Pagal vieną iš jų, daugiausiai keturi iš jų gali būti iš kitų Europos Sąjungos valstybių, o dar trys – iš kitų žemynų.

Klubas gali rinktis ir kitą variantą – 5 žaidėjai iš kitų žemynų ir 7 italai.

Milano klube legionierių yra net 10. Tad pirmuose sezono mūšiuose užribyje liko Mantas Kalnietis, po traumos dar sveikstantis slovėnas Zoranas Dragičius, traumuotas amerikietis Patrickas Youngas, taip pat jo tautietis Kalebas Tarczewskis.

Beje, kitaip nei M. Kalnietis, „Olimpia“ naujokas Artūras Gudaitis jau įmestas į kovas Italijoje ir ten atrodo labai solidžiai – debiutinėse rungtynėse vietos pirmenybėse per 24 minutes surinko 17 taškų ir 17 atkovotų kamuolių.

„Olimpia“ treneris Simone Pianigiani užsieniečiais gali laviruoti laisvai – bet kada registruoti į sudėtį naujus užsieniečius ir užribyje palikti kitus legionierius.

Ispanijos krepšinio lygos taisyklės kiek sudėtingesnės.

Ispanijoje galima registruoti daugiausiai 8 užsieniečius. „Real“ jų turi net 11, bet jaunieji slovėnas Luka Dončičius ir juodkalnietis Dino Radončičius augo Madrido klubo sistemoje, todėl traktuojami kaip vietiniai užauginti krepšininkai.

Tad J. Mačiulis liko tas 9-as užsienietis ir nepateko į pirminį „Real“ registruotų žaidėjų dvyliktuką.

Ispanijos lygos taisyklės nuo Italijos skiriasi tuo, kad sezono metu „Real“ sudėtį galės keisti tik 15 kartų, tad J. Mačiulis dar kurį laiką gali užsibūti atsarginių suolo gale su laisvalaikio apranga.

Tiesa, Eurolygoje šie limitai negalios – žaisti galės visi lietuviai, nebent treneriai nuspręstų jų vis tiek neįtraukti į dvyliktuką.

M. Kalniečio ir A. Gudaičio Milano „Olimpia“ sezoną pradės spalio 12-ąją Maskvoje su CSKA, kai „Real“ – spalio 12-ąją Stambule su „Anadolu Efes“.