Sportas

2017.10.02 10:26

E. Jankauskas prieš rungtynes su Malta: lygiosios mums būtų teigiamas rezultatas

ELTA 2017.10.02 10:26

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė ketvirtadienį sužais priešpaskutines pasaulio čempionato atrankos F grupės turnyro rungtynes su autsaidere Maltos komanda. Prieš išvykdamas į Maltą, Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas teigė, kad lietuvių laukia sunkios rungtynės, o dabartinis mūsų komandos lygis yra toks, kad net ir lygiosios būtų patenkinamas rezultatas.

Lietuvos rinktinė pasaulio reitinge užima 120-ąją vietą, o Malta yra 191-a. F grupėje penkis iš eilės pralaimėjimus patyrę lietuviai turi 5 taškus ir užima penktąją vietą, o Malta pralaimėjo visas aštuonerias rungtynes.

„Su kiekvienomis rungtynėmis, logiškai galvojant, varžovų žaidimas turėtų gerėti. Žinant, su kokiais varžovais mums teko žaisti, tai yra labai sunku įvertinti Maltos futbolininkų progresą. Yra tikimybė, kad namuose Malta bandys daugiau atakuoti, – oro uoste kalbėjo E. Jankauskas. – Geriausias rezultatas mums būtų pergalė su geru žaidimu. Lygiosios visada išvykoje yra teigiamas rezultatas. Juo labiau žinant, kokiame stovyje yra mūsų futbolas. Mums kiekvienas teigiamas rezultatas yra geras“.

Pirmajame rate Lietuvos futbolininkai namuose 2:0 pranoko Maltos ekipą.

„Nelaukiame lengvų rungtynių. Ir pirmas mačas nebuvo lengvas. Malta, kaip ir visos komandos, dabar moka, nori ir gali žaisti. Jų pajėgumas dažnai priklauso nuo to, ką mes jiems galime pasiūlyti. Šiuo metu svarbiausia yra neprarasti entuziazmo po pastarųjų pralaimėjimų. Kadangi rungtynės žaidžiamos kas mėnesį, tai dėl motyvacijos problemų nebus. Visi žaidėjai nori laimėti. Tos nesėkmės palieka neigiamą pojūtį, bet tai mus tik stumia į priekį“, – teigė E. Jankauskas, kurio auklėtiniai rugsėjo mėnesį 0:3 pralaimėjo škotams ir 0:4 – slovėnams.

E. Jankauskas pridūrė, kad, nors turnyrinei lentelei rungtynės Maltoje įtakos neturės, didelių eksperimentų žaidime nebus. Į rinktinės sudėtį po pertraukos įtraukti gynėjai Vytautas Andriuškevičius („Portland Timbers“, JAV) ir Tomas Mikuckis (Tomsko „Tom“, Rusija) bei saugai Karolis Chvedukas (Marijampolės „Sūduva“) ir Marius Papšys (Sfintu Georgė „Sepsi“, Rumunija).

„Kai rezultatai nėra patenkinami, ieškome naujovių, naujų žaidėjų, naujų kelių į pergales. Manau, kad visi žaidėjai, kurie atvyko į rinktinę, šiai dienai yra verčiausi žaisti nacionalinėje komandoje. Mums reikia labai daug ko atsisakyti, kad padarytume žingsnį savo karjerai. Šiais laikais, norint kažką pasiekti, reikia labai daug ką paaukoti. Čia pas mus yra spraga. Nedirbant daugiau negu dirbame dabar, mes nieko nepasieksime“, – pabrėžė E. Jankauskas.

Šeštadienį naujuoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentu buvo išrinktas geras E. Jankausko bičiulis Tomas Danilevičius.

„Labai gerai pažįstų Tomą. Kartu žaidėme, augom. Žinau, kokio charakterio ir kokio atsidavimo jis yra. Tikrai žinai, kad tai, kas yra jo valioje ir noruose, jis viską įvykdys maksimaliai“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris.