Naujienų srautas

Sportas2017.10.02 12:20

S. Ritteris ir M. Griškonis finale finišavo ketvirti

LRT.lt 2017.10.02 12:20

Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis vyrų porinių dviviečių finale po įnirtingos kovos su priešininkais iškovojo 4-ąją vietą (6.12,58). Pirmi finišavo vieni favoritų – Naujosios Zelandijos irkluotojai (6.10,07), antroji vieta atiteko kaimynams lenkams (6.10,66), o italai turėjo tenkintis trečia vieta (6.11,33).

Lietuviai po pirmų 500 metrų buvo 5 pozicijoje. Pirmojoje vietoje plaukė lenkai, o dėl antros vietos kovojo Italijos ir Naujosios Zelandijos sportininkai.

Lietuviai po 1000 metrų lietuviai grįžo į kovą dėl medalių. Paspartinę tempą jie pradėjo artėti prie 4 vietos. Lenkai užleido pirmąją poziciją italams, o juos beveik prisivijo Naujoji Zelandija.

Likus 250 metrų iki finišo lietuviai buvo visiškai arti trečiosios vietos, tačiau lyderiai paspartino tempą ir lietuviams nepavyko užkopti ant nugalėtojų pakylos.

Lietuviai finale irklavo 6-uoju taku, o jų varžovais buvo Italijos (1), Norvegijos (2), Prancūzijos (3), Lenkijos (4) ir Naujosios Zelandijos (5) komandos.

Pusfinalio antrajame plaukime S. Ritteris ir M. Griškonis užėmė 3-ąją vietą (6 min. 17,04 sek.), o juos aplenkė Prancūzijos ir Naujosios Zelandijos komandos. Visų 3 į finalą patekusių pirmojo pusfinalio atstovų laikai buvo daugiau nei 2 sek. prastesni už lietuvių – nugalėtojais tapę lenkai finišą pasiekė per 6 min. 19,2 sek.

Prieš čempionatą irklavimo ekspertai didžiausiais šios rungties favoritais vadino Naujosios Zelandijos atstovus Johną Storey ir Christopherį Harrisą, kurie šiemet laimėjo Pasaulio taurės II ir III etapus.

Tuo metu olimpiniai vicečempionai lietuviai prieš varžybas parengtame anonse tarp pretendentų į medalius liko nepaminėti, nors laimėjo pasaulio taurės I etapą. Mūsiškių galimybėmis tikriausiai privertė suabejoti nesėkmingas pasirodymas Europos čempionate, kuomet S. Ritteris ir M. Griškonis nepateko į A finalą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi