Sportas

2017.10.01 17:01

Stebėkite tiesiogiai – lietuvių pasirodymai pasaulio irklavimo čempionate

lif.lt2017.10.01 17:01

Sekmadienį Sarasotoje baigsis 2017 metų pasaulio irklavimo čempionatas. Paskutiniąją dieną išvysime tris „lietuviškus“ startus. Abiejų porinių dviviečių finalus bus galima stebėti tiesiogiai per LRT KULTŪRĄ, kuri tiesioginę transliaciją iš Sarasotos pradės 17.10 val.

Jau 15 val. 50 min. žmonių su negalia vienviečių B finale startuos Augustas Navickas. Lietuvio varžovais kovoje dėl 7-12 vietų bus Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Lenkijos ir Austrijos irkluotojai.

17.27 val. startuos moterų porinių dviviečių finalas, kuriame dalyvaus Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė. Lietuvos duetas irkluos 5-uoju taku, o mūsiškių konkurentėmis kovoje dėl medalių bus Kinijos (1 takas), Australijos (2), Naujosios Zelandijos (3), JAV (4) ir Prancūzijos (6) ekipos.

Prieš čempionatą aiškiomis šios rungties favoritėmis vadintos Naujosios Zelandijos atstovės Brooke Donoghue ir Olivia Loe. Kol kas jos visiškai pateisino šį vardą – tiek ketvirtfinalyje (6 min. 54,08 sek.), tiek pusfinalyje (6.54,08) distanciją įveikė greičiau nei per 6 min. 55 sek.

Tą patį pavyko padaryti tik atrankos trečiajame plaukime dalyvavusioms JAV (5.52,08), Kinijos (6.54,1) ir Prancūzijos (6.54,89) komandoms, tačiau pusfinalyje jų laikai jau buvo gerokai prastesni.

M. Valčiukaitės ir I. Adomavičiūtės galimybės kovoti dėl medalių vertinamos atsargiai. Atsikūręs duetas šiemet startavo tik vieneriose elitinėse varžybose – Pasaulio taurės III etape – ir užėmė 5-ąją vietą. Mūsiškes tuomet aplenkė šiandien su jomis taip pat kovosiančios Naujosios Zelandijos, Prancūzijos ir Australijos komandos bei antroji Prancūzijos ekipa.

Pusfinalyje Lietuvos komandos laikas buvo ketvirtas, greičiau už ją irklavo Naujosios Zelandijos, Australijos ir JAV ekipos.

17.42 val. Lietuvos irkluotojų pasirodymą pasaulio čempionate startu vyrų porinių dviviečių finale užbaigs Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis.

Lietuviai irkluos 6-uoju taku, o jų varžovais bus Italijos (1), Norvegijos (2), Prancūzijos (3), Lenkijos (4) ir Naujosios Zelandijos (5) komandos.

Pusfinalio antrajame plaukime S. Ritteris ir M. Griškonis užėmė 3-ąją vietą (6 min. 17,04 sek.), o juos aplenkė Prancūzijos ir Naujosios Zelandijos komandos. Visų 3 į finalą patekusių pirmojo pusfinalio atstovų laikai buvo daugiau nei 2 sek. prastesni už lietuvių – nugalėtojais tapę lenkai finišą pasiekė per 6 min. 19,2 sek.

Prieš čempionatą irklavimo ekspertai didžiausiais šios rungties favoritais vadino Naujosios Zelandijos atstovus Johną Storey ir Christopherį Harrisą, kurie šiemet laimėjo Pasaulio taurės II ir III etapus. Tuo metu olimpiniai vicečempionai lietuviai prieš varžybas parengtame anonse tarp pretendentų į medalius liko nepaminėti, nors laimėjo pasaulio taurės I etapą. Mūsiškių galimybėmis tikriausiai privertė suabejoti nesėkmingas pasirodymas Europos čempionate, kuomet S. Ritteris ir M. Griškonis nepateko į A finalą.

Abiejų porinių dviviečių finalus bus galima stebėti tiesiogiai per LRT KULTŪRĄ, kuri tiesioginę transliaciją iš Sarasotos pradės 17.10 val.