Sportas

2017.09.30 22:09

L. Hamiltonas trina rankomis: kvalifikacijoje Malaizijoje – S. Vettelio fiasko

DELFI.lt2017.09.30 22:09

Šeštadienio popietę vykusiose „Formulės-1“ lenktynių Malaizijoje kvalifikacijoje žiūrovai išvydo tikrą dramą. Bet stebėdami ne lenktynininkų kovą dėl geresnių starto pozicijų, o „Ferrari“ mechanikų pastangas sutaisyti Sebastiano Vettelio bolidą.  

Vos tik išvažiavęs į trasą vokietis susidūrė su variklio problemomis ir nespėjęs užfiksuoti jokio rezultato buvo priverstas grįžti į komandos garažą. „Atrodo, kad nebeveikia turbina“, – pranešė S. Vettelis. „Ferrari“ mechanikai garaže ilgą laiką krapštėsi prie automobilio, o gerbėjai sulaikę kvapą laukė.

Ir nors iki pirmojo kvalifikacijos etapo pabaigos likus porai minučių jau atrodė, kad S. Vettelis grįš į trasą, netrukus jis išlipo iš bolido ir nukulniavo į persirengimo kambarį. Ši nesėkmė reiškia, kad antrą vietą čempionato įskaitoje užimantis lenktynininkas sekmadienio lenktynes bus priverstas pradėti iš paskutinės vietos.

Tai – puikios žinios lyderiui Lewisui Hamiltonui. „Mercedes“ pilotas prieš S. Vettelį ir taip jau turi 28 taškų persvarą, o po Malaizijos lenktynių iki sezono pabaigos liks vos keturi etapai.

Būtent britas ir iškovojo „pole“ poziciją, lemiamame kvalifikacijos rate pademonstravęs įspūdingą greitį – 1:30,076 min.

Iš pirmosios startinės pozicijos lenktynes jis pradės jau 9-ą kartą šiame sezone ir net 70-ąjį karjeroje, o Lewiso užfiksuotas laikas tapo naujuoju Sepango trasos rekordu.

Tiesa, nuo L. Hamiltono kvalifikacijoje vos 0,045 sek. atsiliko antrasis „Ferrari“ pilotas Kimi Raikkonenas. Jam už nugaros liko du „Red Bull“ lenktynininkai – 20-ąjį gimtadienį minintis Maxas Vertappenas ir Danielis Ricciardo.

Malaizijos „Gran Prix“ lenktynės sekmadienį prasidės 10 val. Lietuvos laiku.